GeriGündem AK Parti'nin Kazlıçeşme mitingi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  416
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

AK Parti'nin Kazlıçeşme mitingi

AK Parti'nin Kazlıçeşme mitingi
refid:23520443 ilişkili resim dosyası

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 'Milli İradeye Saygı' mitingleri çerçevesinde İstanbul Kazlıçeşme'de gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Bu gösterilerde en başından itibaren söylenenleri arkadaşlarımla beraber dinledik. Tek tek dinledim. Dışarıya çıkıyor başka şey anlatıyor. İçlerinde istisna yok mu var. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir başbakan göremezler" dedi. Kendisi hakkında ''Başbakan çok sert'' yorumlarının yapıldığını da belirten Erdoğan, '''Sayın Menderes çok kibardı, astınız'' şeklinde konuştu.

İŞTE FOTOĞRAF BURADA

Eğer Türkiye fotoğrafı görmek isteyen varsa, uluslararası medyaya rağmen görmek isteyen  varsa, fotoğraf burada. Uluslararası medya bunu da gizleyin olur mu? Hadi bakalım BBC bunu da gizle. CNN bunu da gizle. Reuters bunu da gizle. Günlerdir yalan haberler ürettiniz. Türkiye’yi dünyaya farklı gösterdiniz. Bu millet samimi, bu millet gece tencere tava çalan bir millet değil.

- Siz miting yapmak istediniz de size müsaade mi edilmedi? Siz toplantı, gösteri yapmak istediniz de size müsaade mi edilmedi? Hepsinin önü açık ama nerede? Miting alanı neresiyse orada. Bu ülke yol geçen hanı değil. İstediğin yerde istediğin gibi miting yapamazsın. Burası hukuk devletidir, neresi gösterilirse orada gider yaparsın. Yürüyüşünü orada yaparsın. Neden? Şu anda Beyoğlu’nda, bakın 30 bin yatak kapasitesi var, hemen hemen hepsi boşaldı. Günah değil mi, yazık değil mi?

- Türkiye’de polisin sınırsız güç kullanma hakkı varken, bunu, çıkardığımız yasalarla sınırlandırdık. Polisin toplumsal olaylara müdahalesini demokrasi ve hukukun çerçevesi içine aldık. Bazı karakollarda ve cezaevlerinde kötü muamele vardı. işkenceye sıfır tolerans dedik. Gösteri ve yürüyüş yapmanın, demokratik hakların ve ifade özgürlüğünün önünü açtık.

BAŞBAKAN "MİLLİ İRADEYE SAYGI" MİTİNGİNDE KONUŞTU-1/HÜRRİYET TV

AK Partinin Kazlıçeşme mitingi
Egemen Bağış, mitinge eşi Beyhan Bağış ve çocuklarıyla birlikte katıldı.

GİT ÇADIRINI YAYLALARA KUR

- O park, bu işgal güçlerinin değil, samimi duygularla orada olan o gençlerin de değil, tüm İstanbullularındır. ‘Buraya biz çadırlarımız kurduk’; ‘Kuramazsın kadreşim!’ Çadır kurulacak yerler bellidir. Yaylalar çok, çık yaylalarda çadırını kur. Bunların derdi başka. Bu iktidarı devirmenin yolu belli. Nedir? Seçimdir. Biz sükut ederiz, sabrederiz ama hesabını gün gelir sandıkta sorarız. Hiç kimseniz tuzağı bize işlemez. 

TEK TEK HESAP SORACAĞIZ

- Biz polisimizin yanlışı varsa onu sorgularız ama polisimize şiddet uygulayan, sokaklarda çatışan, caddeleri yakıp yıkan, kamu malına, özel mülke zarar verenleri tek tek inceleyecek ve araştıracağız. MOBESE kayıtlarında bunlar var. Hepsi inceleniyor. Sosyal medyada provokasyon yapanları da araştıracağız, medyada provokasyon yapanları, arkadan her türlü lojistik destek verenleri de araştıracak ve deşifre edeceğiz.

KAZLIÇEŞME MİTİNGİNDEN KARELER

TERÖRLE İŞBİRLİĞİ YAPANLAR

- Faiz lobisi çok iyi ortaya çıktı. Taksim Meydanı’na 30 bin kumanyayı kimlerin gönderdiğini gayet iyi biliyoruz. Kendi otellerinde terör ile işbirliği yapanları, yatırıp kaldıranları da çok iyi biliyoruz. Bunların hesabı sorulmayacak mı? Eğer bu hesabı sormazsak, işte o zaman bu millet bizden hesap sorar. Ben bu tür okul müdürlerini okullarımızın başında görmeyi asla kabul edemem. Çünkü biz bu yavrularımızı size teslim ettik. Anarşist olsunlar diye teslim etmedik. Sabah dörde kadar beşe kadar tencere tava. Hep aynı hava. Tencere tava çalanlar hava mı görmek istiyorsunuz, buyurun size hava.

- 18 gün boyunca sokak sokak terör estirenlere, benim başörtülü kardeşlerime el uzatanlara, yanında bebeği olduğu halde, hem anneye, hem bebeğe şiddet uygulayan alçaklara, ahlaksızlara, Dolmabahçe Bezmi Alem Validesultan Camisi’ne ayakkabıyla giren, 3 gün orayı işgal edenlere, orada alkol kullanan saygısızlara, hukuk dairesi içinde gereken hesabı mutlaka soracağız.

BAŞBAKAN "MİLLİ İRADEYE SAYGI" MİTİNGİNDE KONUŞTU-2/HÜRRİYET TV

HİÇBİR YERDE BÖYLE BAŞBAKAN YOK

- Bu gösterilerde en başından itibaren söylenenleri arkadaşlarımla beraber dinledik. Tek tek dinledim. Dışarıya çıkıyor başka şey anlatıyor. İçlerinde istisna yok mu var. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir başbakan göremezler. Diyorlar ki sayın Başbakan çok sertsin. Bazıları da diktatör diyor. Bu nasıl diktatör ki sizin gibi o gezi parkını işgal edenlerle samimi çevrecileri kabul ediyor. Böyle bir diktatör var mı yahu dünyada. Orada size gösteri yaptırtacak ha. Mümkün mü? Biz bu milletin hizmetkarıyız, hizmetkarı.”

MENDERES DE NAZİKTİ AMA ASTINIZ

- Şimdi burada birşey söyleyeceğim; 'Sayın Başbakan çok sert, çok gerilimden yana, diktatör'... Onlara sesleniyorum. 'Sayın Menderes çok kibardı, çok nazikti. Bu kadar kibar, bu kadar nazik insanı ipe götürdünüz, astınız be vicdansızlar, astınız. İdam ettiniz. Şimdi Erdoğan için de bunu kullanıyorsunuz. Fakat biz 'Ölüm haktır. Allah'ın verdiği ömrü Allah'tan başka kimse alamaz', biz buna inanmış insanlarız. Biz, milletimizle kucaklaşmışız, milletimizle beraberiz. Milletimizle bütünüz. Bizi ayırmaya, Allah'ın izniyle kimsenin gücü yetmeyecek. Biz beraber yürüdük bu yollarda, yağmur demedik, çamur demedik, kış demedik. Hep beraber yürüdük

Yasal bayraklarınızı balkonlarınıza asın

- Başbakan Erdoğan’ın konuşmasında alanda dağıtılan Türk bayraklarıyla ilgili partililerden talebi de oldu: “Benim sizden bir ricam var. Türk bayraklarınızı katlayıp bir yere koymayın. Yasalara uygun olan Türk bayraklarını, daha büyüklerini balkonlarınıza asmanızı istiyorum. İnşallah bu bir bayrak kampanyasıdır. Bunlarla birilerine en güzel cevabı vereceksiniz. İstanbul’un her yerinde bunu göreceğim.”

-AK Parti’nin Kazlıçeşme Meydanı’nda düzenlediği miting öncesi bomba uzmanları özel eğitimli polis köpekleriyle, diğer ekipler ise dedektörlerle alanda bomba arama çalışması yaptı. Mitinge Anadolu Yakası’ndaki partililer teknelerle Zeytinburnu’na geldiler, buradan da İETT’ye ait otobüslerle miting alanına götürüldü. İBB otobüslerin ve 3 vapurun kiralandığı açıklandı. Mitinge Kocaeli’nden gelenler ise İstanbul’a ‘Atatürk Vapuru’ ile getirildi.

- “Büyük Oyunu Bozmaya, Haydi Tarih Yazmaya” sloganıyla düzenlenen mitinge Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor formalarıyla mitinge katılanlar dikkati çekti.

- Miting alanına yaklaşan yabancı basın mensuplarına, alandakilerin “yuhlayarak” tepki göstermesi ve “BBC dışarı”, “Vur vur inlesin, çapulcular dinlesin” şeklinde sloganlar atılması dikkati çekti.

- Kadıköy’de Taksim Meydanı’na giden eylemci gruplarla AK Parti’nin Kazlıçeşme’deki mitingine gidenler teknelerden birbirlerine sloganlar attılar.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle