Gündem Haberleri

  AK Partili vekil Emin Dindar: Şalvarla Meclis’e gelebilmeliyim

  Nuray BABACAN/ ANKARA
  20.06.2013 - 15:23 | Son Güncelleme:

  AK Parti Şırnak Milletvekili Emin Dindar, protesto amacıyla kravatsız Genel Kurul’a girdi. Basın mensuplarına görünmeden salona girip çıkan Dindar, “Bundan sonra da geleceğim. Bu sıcakta kravat takmak sağlıklı değil. Meclis’te şalvar da giyebilmeliyiz” dedi.

  AK Parti kulisleri ilginç görüntülere sahne oluyor. İki AK Parti milletvekilinin önceki gün WC’de kavga etmelerinin ardından, bir milletvekili de kravat takmayı protesto etti. Bir süre önce de eski Milli Eğitim Bakanı Nimet Baş yoklamaya yetişmek için uçaktan iner inmez pantolonla gelip, Genel Kurul’da oylamaya katılmıştı.

  KRAVAT OLMASIN, TÜRBAN, PANTALON OLSUN
  İktidar Partisi kulisinde kravatsız dikkat çeken Dindar, basın mensuplarının soruları üzerine insanları rahatsız eden kuralları yıkmanın milletvekillerine düştüğünü belirterek ilginç açıklamalarda bulundu:

  "Havalar çok sıcak, bu sıcakta kravat takmak istemiyorum. Ben doktor olarak söylüyorum. Bu sıcakta kravat takmak sağlıklı değil. Onun ötesinde burası milletin meclisidir. Millet ne giyiyorsa vekili de onu giyebilmelidir. Kadın milletvekilleri de pantolon giyebilmelidir. Başörtüsü ile girebilmelidir. Etek serbestse pantolon da serbest olmalı, başörtüsü de serbest olmalıdır."

  YÖRESEL KIYAFETLERLE DE GELELİM
  "Hatta yöresel kıyafetlerle Genel Kurul'a girebilmeliyiz. Kim kendini nasıl rahat hissediyorsa öyle girebilmelidir. Gerekirse şalvar da giyebilmelidir. Çünkü eğer ben o şalvarlı insanlardan oy alıyorsam ve onları temsil ediyorsam, öyle de Meclis’e gelebilmeliyim. Örf-adetlerimizi burada temsil edebilmeliyiz. Ben şahsen yemin törenine gelirken seçim bölgeme özgü şal-şepik giymek istedim ama izin vermediler. Bundan sonra da kravat takmamak için çabalayacağım."

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı