Gündem Haberleri

  AK Partili Kılıç'tan Kılıçdaroğlu açıklaması

  Yaprak KOÇER/ SAMSUN,(DHA)
  18.05.2010 - 13:40 | Son Güncelleme:

  AK Parti Grup Başkan Vekili Suat Kılıç, Samsun'da Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP Genel Başkanlığı’na adaylığını değerlendirirken, “Eğer Kılıçdaroğlu ya da başka bir adayla Cumhuriyet Halk Partisi kendi siyasetini toparlama, Türkiye için yeni projeler geliştirebilme sürecine girecekse, AK Parti olarak biz bundan rahatsızlık duymayız. Tam aksine Türk siyasetinin güç kazanmasından dolayı memnuniyet duyarız” dedi.

  AK Parti Grup Başkan Vekili ve Samsun Milletvekili Suat Kılıç, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi üyeleri ile sabah kahvaltısında bir araya geldi. Samsun Şehir Kulübünde yapılan kahvaltı sonrasında konuşan Kılıç, AK Parti’nin esnafla ilgili yaptığı çalışmalarını anlattı. Kılıç, daha sonra basın mensuplarının Türkiye gündemiyle ilgili sorularını yanıtladı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığı’na adaylığını açıklamasıyla ilgili bir soru üzerine Kılıç, AK Parti’nin 8 yıldır iktidar olduğunu ve iktidar partilerinin en çok ihtiyaç duyduğu şeyin güçlü bir muhalefetin varlığı olduğunu belirterek, “Biz Türkiye’de güçlü bir muhalefet partisi istiyoruz. Burada Kemal Kılıçdaroğlu, Sayın Baykal ya da bir başka isim değil, bizim açımızdan önemli olan güçlü bir muhalefet partisi istiyoruz. Eğer Türkiye’de güçlü bir muhalefet partisi olabilirse, eğer Türkiye’de güçlü bir sol olabilirse Türkiye’nin anayasa ihtiyacına katkı sağlar. Türkiye’nin demokratik açılım sürecine katkı sağlar. Türkiye’nin özgürleşme, Türkiye’nin demokratikleşme, Türkiye’nin hukukun üstünlüğünü sağlama sürecine güçlü bir ana muhalefet ve güçlü bir sol anlayış katkı sağlar” dedi.

  AK Parti iktidarının bugüne kadar yaşadığı en büyük sıkıntılarından birinin rakipsiz olması olduğunu belirten Kılıç, güçlü muhalefet istediklerini söyledi. Kılıç, “Yarışa yeni yeni rakipler katılsın. Böylece AK Parti'nin rekabet isteği, enerjisi artsın. O nedenle eğer Kılıçdaroğlu ya da başka bir adayla Cumhuriyet Halk Partisi kendi siyasetini toparlama, Türkiye için yeni projeler geliştirebilme sürecine girecekse AK Parti olarak biz bundan rahatsızlık duymayız tam aksine Türk siyasenin güç kazanmasından dolayı memnuniyet duyayarız” diye konuştu.

  TEHDİTLE VE ŞANTAJLA SİYASET OLMAZ

  Gazetecilerin Kılıçdaroğlu’nun “AK Partiye yönelik özel çalışma grupları oluşturacağız” sözlerini hatırlatması üzerine Kılıç, “Tehditle ve şantajla siyaset yapmak kesinlikle doğru bir yöntem değil” diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı