Gündem Haberleri

  Ak Partili Kılıç: TBMM'ye hakarettir

  Murat SANDIKÇI/SAMSUN,(DHA)
  01.02.2011 - 15:13 | Son Güncelleme:

  SAMSUN’da bulunan AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi’nin "Eşkiya cumartesi günü Adalet Komisyonu’ndaydı" sözlerine tepki gösterdi. Kılıç, "Eşkiya komisyondaydı demek TBMM’nin manevi şahsiyetine büyük bir hakarettir" dedi.

  Samsun’da çeşitli ziyaretlerde bulunan AK Parti Grup Baykanvekili Suat Kılıç, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi’nin partisinin adalet komisyonundan çekilmesine neden olan Yargıtay ve Danıştay’ın yapısının değiştirilmesine ilişkin tasarının komisyondan geri çekilmesini isterken söylediği "Eşkiya Cumartesi günü Adalet Komisyonu’ndaydı" sözlerine sert cevap verdi. Bunun son derece çirkin bir açıklama olduğunu belirten Suat Kılıç, "’Eşkiya komisyondaydı’ demek TBMM’nin manevi şahsiyetine büyük bir hakarettir. CHP’nin her istifa eylemi, her isyanı, her tepkisi TBMM’yi çalışamaz hale getirecekse o zaman Anayasa’ya da, TBMM’ye de gerek yok demektir. CHP keyfi geldiğinde komisyona gelecek, keyfi kaçtığında komisyondan kaçacak. TBMM’de kanun teklifleri görüşülmeyecek. Böyle birşey olması mümkün değil. CHP, TBMM’ni de bırakıp gitse, Türkiye’de parlamenter demokratik rejim yaşamaya, ayakta kalmaya, TBMM kanun tasarı ve tekliflerini yasalaştırmaya devam edecektir. Eşkiya mecliste demek son derece çirkin yaklaşımdır. Bütün milletvekillerini bu çirkinliğe karşı tepki koymaya davet ediyorum" dedi.

  TBMM’ye böylesi yaklaşımlar getirmeye ve meclisin manevi şahsiyetini zayıf düşürmeye hiç kimsenin hakkı olmadığını ifade eden AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, "CHP Genel Başkanı artık kendi sözcülerine, onların ne dediğine dikkat etme mecburiyetindedir. Bir CHP yöneticisi çıkıyor ve diyor ki, asker de, terörist de silah bıraksın. Bunlar kabul edilebilir birşey değildir. Bugüne kadar bu konuyla ilgili CHP yönetiminden tek cümlelik bir açıklama yapılmadı. TSK, Türk milletinin meşru silahlı gücüdür, tek savunma birliğidir. Eşkiya dağlardadır. Asker mücadelesini sürdürmektedir. TBMM’ye hiç kimse bu tür çirkin yaklaşımlarda bulunmamalıdır" diye konuştu.

  Kılıçdaroğlu’nun "Başbakanın ağzına biber sürerim" açıklamasını da yorumlayan Suat Kılıç, "Bu son derece çocukca bir yaklaşım. Bir siyasi lidere yakışmayan hele de ana muhalefet liderine hiç yakışmayan bir yaklaşım. Bu üslupla mı, bu seviyeyle mi iktidar olmaya hazırlanıyor. 12 Haziran seçimlerine bu üslupla mı gidecekler, kendilerine sormak lazım" dedi. Açıklamalarının ardından Kılıç, karayolu ile Ankara’ya hareket etti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı