Gündem Haberleri

  AK Partili Elitaş'tan 'gizli kaset' yorumu

  A.A
  09.05.2011 - 15:44 | Son Güncelleme:

  AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, MHP'deki kaset tartışmalarıyla ilgili, “Siyasi partilerin ve temsilcilerinin Türk milletinin yapısına, vakarına, duruşuna yakışır davranış içinde bulunmaları gerekir” dedi.

  Elitaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türk siyaseti adına böyle meselelerle karşı karşıya kalmanın ve bu kasetlerin yayınlanmasına imkan vermenin üzücü olduğunu belirtti.

  Her kim olursa olsun, iki kişinin arasındaki meselelerin gündeme getirilmesinin ve gizli çekimle kamuoyuna yansıtılmasının yanlış olduğunu ifade eden Elitaş, şunları söyledi:
  “Türk siyasetini temsil eden milletvekilleri ve milletvekili adaylarının kamuoyu nezdinde, itibarlarını düşürücü davranışlar, hiçbir milletvekiline yakışmaz. Kim ne yaparsa yapsın, kim ne halt karıştırırsa karıştırsın bizi ilgilendirmiyor. Ama ilgilendiren taraf, daha önceki çıkan kasetlerde siyaset tabanını tanımlayarak, (Yüzde 30-35 solcu var. Yüzde 65-70 sağcı var. Bunların Allah belalarını versin. Sağcıların büyük kısmı yuvarlaktır) diye ifade etmek. Sadece beni değil, Türkiye'nin yüzde 65-70'ini rencide eden bir davranıştır. Son çıkan kasette de MHP'nin muhasebe kayıtlarında bulunan parayla bir kişinin ilişkide bulunduğu birisine araç aldığı ile ilgili bir iddia var. Her siyasi partinin kaynakları, kamu kaynağı niteliğindedir. Hazine yardımları alan partilerin kaynaklarını, kendi nefsi arzularını tatmin etmek adına başkalarına dağıtmak hepimizi ilgilendiren bir konudur.”

  Bu kasetlerin siyaset kurumunu yıpratmaya ve itibarını düşürmeye yönelik davranışlar olduğunu vurgulayan Elitaş, “Bununla ilgili siyasi partilerin ve temsilcilerinin Türk milletinin yapısına, vakarına, duruşuna yakışır davranış içinde bulunmaları gerekir. MHP Genel Başkanı'nın kendi partisi içinde ortaya çıkan ve en yakın adamlarının, bu zafiyetleri karşısında AK Parti iktidarını suçlaması da bir hezeyan belirtisi diye düşünüyorum” dedi.

  KASTAMONU'DAKİ SALDIRI

  Elitaş, Kastamonu'da bir polis memurunun şehit olmasıyla ilgili de saldırıyı gerçekleştirenlerin en yakın zamanda yakalanarak adalete teslim edileceklerini ifade eden Elitaş, “Seçim sürecinde AK Parti iktidarını engelleyebilmek için milletin oylarını farklı yönlere götürüp, kan üzerinden, şehit üzerinden siyaset yapanların bu konuda hassas davranmaları gerekir. Şunu bilmeleri lazım ki, milletin iradesine hiç kimse (dur) diyemeyecektir. Akan kanın durması için, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi sağlayabilmemiz için toplumun kanaat önderleri ile siyasi parti genel başkanları ve temsilcilerinin aynı doğrultuda mesaj vermeleri gerekir. Bunu fırsat bilip oylarını alıp malzeme olarak kullanmaları, hem şehitlerimize, hem milletimizin birlik ve beraberliğini yaralayıcı davranış şekli olur” diye konuştu.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı