Gündem Haberleri

  AK Partili Develi İlçesi Belediye Başkan Yardımcısı istifa etti

  KAYSERİ (DHA)
  02.12.2014 - 09:57 | Son Güncelleme:

  KAYSERİ’nin Develi İlçesi’nde özel ilişkiye girdiği, 'işkenceli, şantajlı' gasp iddiasıyla kendisine silah tehdidiyle senet imzalatıldığı iddiasıyla polise başvurmasının ardından Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Temur, görevinden ve AK Parti’den istifa etti. Polisin düzenlediği operasyonda yakalanan 5 şüpheliden 2’sinin tutuklandığı belirtildi.

  Develi Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Temur’un iddiaları ve polisin düzenlediği operasyonun medyada yer alması ardından Başkan Yardımcısı Mustafa Temur, yazılı açıklama yaptı.

  Temur, son günlerde hakkında yapılan ve asılsız olduğunu savunduğu haberlerle, kendisi, üyesi olduğu parti ve görevli olduğu Belediye'nin ağır ithamlara maruz bırakılmaya çalışıldığını söyledi.

  Mustafa Temur, şöyle dedi:
  "Basında çıkan haberlerin gerçekle bağlantısı bulunmayıp, yalan ve iftirayla yaşamış olduğum olay aslından çok farklı şekilde kamuoyuna yansıtılmıştır. Söz konusu gasp, işkence ve silah zoruyla alıkoyma olayı ile ilgili adli süreç devam etmektedir. Bu olaya karışan kişiler tutuklu olarak yargılanmaktadır. Bu süreçte mensubu bulunduğum partinin ve belediyenin zarar görmemesi için, Ak Parti ve Belediye Başkan Yardımcılığı görevimden istifa ediyorum. Ayrıca, gerçeğe aykırı haberlerle beni ve ailemi zan altında bırakmaya çalışan, kişilik haklarımı hiçe sayan kişi ve kurumlara karşı da her türlü yasal haklarımı kullanacağım.”

  AK Partili Develi İlçesi Belediye Başkan Yardımcısı istifa etti Başkana Şerife’li kumpas  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı