Gündem Haberleri

  Ak Partili belediye başkanı kefaletle serbest

  KANDIRA (Kocaeli), (DHA)
  06.10.2011 - 11:19 | Son Güncelleme:

  KOCAELİ’nin Kandıra İlçesi’nde belediye meclis üyelerinin şikayeti üzerine temizlik ihalesine fesat karıştırdığı iddiasıyla ihale komisyonu üyeleriyle birlikte gözaltına alınan Belediye Başkanı AK Partili Cengiz Kan, tutuksuz yargılanmak üzere 10 bin lira kefaletle serbest bırakıldı. Kan ile birlikte gözaltına alınan 6 kişi de serbest bırakıldı.

  Kandıra’da bir süredir şikayet konusu olan ve belediye meclis üyelerinin de başkan aleyhinde ifade verdiği müfettiş incelemelerinde, temizlik ihalesinin belediye meclisi yerine encümen kararıyla yapıldığı, bu ihalenin yanı sıra bazı hizmetlerin ihalelerine fesat karıştırıldığı ileri sürüldü. Müfettiş raporunun ardından Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunulan Belediye Başkanı Ceniz Kan önceki gün gözaltına alındı.

  Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’nde ifadesi alınan Belediye Başkanı Cengiz Kan ve 6 encümen üyesi, daha sonra Kandıra Adliyesi’ne görtürüldü. Dün gece geç saatlere kadar süren ifade alımından sonra tutuklanma istemiyle mahkemeye sevkedilen Cengiz Kan, tutuksuz yargılanmak üzere 10 bin TL kefaletle tahliye edildi. Encümen üyeleri de serbest bırakıldı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı