Gündem Haberleri

  AK Partili başkana saldırı

  A.A
  21.01.2011 - 13:49 | Son Güncelleme:

  AK Parti Buldan Belediye Başkanı Mustafa Fahri Şevik'in evinin yakınında kuru sıkı tabancayla havaya ateş eden 3 kişinin, daha sonra belediyeye gitmek için evinden çıkan Şevik'e tuğla ve taş attıkları bildirildi.

  Alınan bilgiye göre, sabah erken saatlerde Buldan Belediye Başkanı Şevik'in Cumhuriyet Mahallesi İtfaiye Caddesi'ndeki evinin önüne giden 3 kişi, evin yakınında kuru sıkı olduğu öğrenilen tabancayla havaya bir el ateş etti. Daha sonra evin az ilerisindeki inşaat atölyesinden tuğla ve taş alarak tekrar başkanın evinin yanına gelen 3 kişi, belediyeye gitmek üzere evinden çıkan Şevik'e ellerindeki tuğla ve taşları atarak saldırıda bulundu.

  Atılan taş ve tuğlaların isabet etmediği Şevik, arabasıyla bölgeden uzaklaşırken, atılan tuğlalardan bazılarının arabaya isabet etmesi sonucu, otomobilde maddi hasara oluştu.

  Buldan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine bildirilmesi üzerine olay yerine gelen polis, saldırıyı düzenledikleri iddia edilen S.Y, D.K. ve O.D. isimli kişileri ifadelerine başvurmak üzere gözaltına aldı.

  Bu arada Belediye Başkanı Şevik de Buldan İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek, saldırıyı düzenlediği iddia edilen kişilerden şikayetçi olduğunu belirtti.

  SALDIRGANLAR AYNI SABAH 3 KEZ GELDİLER İDDİASI

  Şevik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sabah erken saatlerde kalabalık bir grubun evin önünde silah sıkıp bağırdıklarını belirtti.
  Olayı gerçekleştiren kişilerin bu sabah üç kez evin önüne geldiklerini iddia eden Şevik, “Silah sıktılar, bağırdılar. Maddi olarak zarar olsa da önemli değil, ama manevi zararı yüksek. Çünkü bütün bunlar evin önünde oluyor. İşin vahameti, sabah geldiler, polisi bilgilendirdik. Yarım saat sonra tekrar geldiler. Polis bunları aldı. Ancak sabahleyin Savcı Bey bunları bırakmış. Daha sonra üçüncü kez geldiler. Olayın vahim tarafı orada” diye konuştu.

  Buldan Kaymakamı Ahmet Erdoğdu ise belediye başkanına karşı herhangi bir silahlı saldırının söz konusu olmadığını belirterek, “Bazı kişiler, başkanın evine yakın bir meydanda kuru sıkı tabancayla havaya ateş etmişler, daha sonra aynı kişiler başkana sataşmışlar. Başkanın kendisine, evine ve ailesine herhangi bir zararın gelmedi” dedi.

  İFADELERİ ALINARAK SERBEST BIRAKILDI

  Bu arada, polis ekipleri tarafından gözaltına alınan S.Y, D.K. ve O.D, polis merkezinde ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı. Şahısların emniyetteki işlemleri sırasında yapılan kontrollerde 200 promil alkollü çıktıkları öğrenildi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı