GeriGündem AK Partili Babuşçu’dan olay paylaşım
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1189
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

AK Partili Babuşçu’dan olay paylaşım

AK Partili Babuşçu’dan olay paylaşım
refid:28306397 ilişkili resim dosyası

AK Parti Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşçu, Cumhuriyetin “reklam arası” olduğu şeklindeki büyük tepki çeken Twitter mesajının ardından çok tartışılacak yeni bir paylaşımda bulundu. AK Parti’den yeniden aday adayı olan Babuşçu, “BAŞKAN RTE” adlı Twitter kullanıcısının “Bizans dostu kahpe İsmet İnönü” başlıklı tweetini paylaştı.

Babuşçu’nun paylaştığı Twitt’te, Dr. Mehmet Hakan Sağlam’ın yazdığı öne sürülen şu mesaj yer aldı:
“Masa başında toprak nasıl kaybedilir içimizdeki hainleri anlatalım; Lozan Barış Antlaması madde 129: Türk hükümetince Anzak (Arıburnu) bölgesindeki toprak parçaları İngiliz İmparatorluğuna bırakılacaktır... Evet, uğruna 253 bin şehit verdiğimiz Arıburnu İsmet İnönü tarafından İngiltere toprağı haline getirilmiştir. Gelibolu Arıburnu sahilinde Türk devleti asker bulunduramaz, hiçbir şey inşa edemez. İnanmayan Geziciler, ulusalcılar, CHP’liler Lozan Antlaşmasının 129. maddesini okusun da Lozan’ın başarı mı yoksa hezimet mi olduğunu öğrensin. Cumhuriyetin lider sultası Lozan’da; Suriye, Mısır, Irak, Filistin, Kudüs, Yemen, Cezayir, Libya, 12 Adalar ve Balkanları verip geldi.”

AK Partili Babuşçu’dan olay paylaşım TARİHÇİLER LOZAN TARTIŞMASI İÇİN NE DEDİ?

AK Partili Babuşçu’dan olay paylaşım


AK Partili Babuşçu’dan olay paylaşım CHP’DEN SERT TEPKİ: BU YAPILAN HAİNLİK

''REKLAM ARASI BİTTİ''

Babuşçu daha önce de Twitter hesabından Cumhuriyeti kastederek, “Osmanlı İmparatorluğu’nun 90 yıllık reklam arası sona erdi” mesajı atmıştı. Bu mesajı büyük tepki çeken Babuşçu, “Aradaşlar reklam arası bitti, film başladı ve isteseniz de istemeseniz de 2023’te vizyona girecek” mesajı da atmıştı.

AK Partili Babuşçu’dan olay paylaşım

AK Partili Babuşçu’dan olay paylaşım TAHA AKYOL YAZDI: LOZAN HAKKINDA DEĞERLENDİRME YAPABİLMEK İÇİN…


TWEETİ SİLDİ

Babuşçu tepkiler üzerine paylaştığı tweeti daha sonra hesabından sildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle