GeriGündem AK Parti’den seçim uyarısı: Birbirinizi yıpratmayın
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

AK Parti’den seçim uyarısı: Birbirinizi yıpratmayın

AK Parti’den seçim uyarısı: Birbirinizi yıpratmayın

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla, AK Parti’den yerel seçimlerde boy gösterecek aday adaylarının birbirini yıpratmaması, olumsuz kampanya yürütmemesi için uyarı yapıldı.

Bu hafta Isparta ve Kayseri’de partisinin seçim kampanyasına start verecek olan Erdoğan, aday adaylarına da uyarılarda bulundu. Kızılcahamam’da teşkilatlarla bir araya gelen Erdoğan, aday profilini de açıkladı.

Edinilen bilgiye göre, sahada belediye başkan aday adaylarının birbirine karşı saygılı olması gerektiğinin altını çizen Erdoğan, birbirlerini yıpratanlara müsamaha gösterilmeyeceğini vurguladı. İsim belirlemede ‘siyasi performans ve siyasi referans’ı esas alacağını belirten Erdoğan, AK Parti’nin bir vefa hareketi olduğuna dikkat çekti. Erdoğan, aday olsun ya da olmasın tüm isimlerin AK Parti davasına ve seçim sürecine hizmet etmekle yükümlü olduğunu kaydetti. Cumhurbaşkanı, adayların açıklanmasının ardından, listede yer bulamayan kişilerin olumsuz kampanya yürütmemesi, partiyi seçimlerde temsil edecek adaylara sonuna kadar destek verilmesi gereğini vurguladı. Erdoğan, il ve ilçe teşkilatlarından aday adaylarının partiye zarar verecek olası hareketlerinin önlenmesi için dikkat edilmesini istedi. Buna göre Kızılcahamam kampında belirlenen adaylık şartlarını taşımayan, referansları olumsuz olan aday adayları liste dışında kalacak. “AK Partili olma vasfından uzaklaşan” kişilerle ilgili gerekli işlemler yapılacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle