Gündem Haberleri

  AK Parti'de yumruklaşmaya az kaldı

  Hürriyet Haber
  04.05.2010 - 16:12 | Son Güncelleme:

  TBMM Genel Kurulu’nda büyük bir kavganın eşiğinden dönüldü. Eski Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen, fire listesinin mimarı AK Parti milletvekili Faruk Koca’nın üzerine yürüdü…

  BAKAN YILDIZ, TÜZMEN'İ BÖYLE SAKİNLEŞTİRDİ

   

  AK PARTİ'DE OYLAMA ŞOKU

   

  ADIM ADIM FİRE LİSTESİ GERİLİMİ

   

  - AK Parti’de 8. maddenin reddedilmesi şok etkisi yarattı… Başbakan, oylamadan hemen sonra kurmaylarını kurmaylarını topladı, bilgi aldı.

  - AK Partili milletvekili Faruk Koca ise oylamada ret oyu veren AK Partili milletvekillerini bir kağıda yazarak liste haline getirdi.

  ‘BAŞBAKAN YALAKALARINDAN HESAP SORACAĞIM’

  - Fire listesi AK Parti’de 8. maddenin reddedilmesinden daha fazla yankı buldu. İlk tepkiyi, geçtiğimiz ay bakanlıktan ayrılan Kürşat Tüzmen verdi ve AK Parti grup toplantısı öncesinde ‘Başbakan yalakalığı yapanlardan hesap soracağım’ dedi.

  - Grup toplantısının bitmesinin ardından ise listede ismi yazan milletvekilleriyle, Faruk Koca arasında tartışmalar yaşandı. Koca, gelen büyük tepkiler üzerine fire listesiyle ilgili yazılı bir açıklama yaparak arkadaşlarından özür diledi.

  TÜZMEN, FARUK KOCA’NIN ÜZERİNE YÜRÜDÜ

   

  - Ancak, Kürşat Tüzmen’in öfkesi dinmedi. Önce Meclis kulisinde Yeter ulan kimmiş o bizim adımızı karıştıran’ diye bağıran Tüzmen, ardından TBMM Genel Kurulu’nda fire listesinin mimarı Faruk Koca’nın üzerine yürüdü.

  - Bunu gören ve kavgaya dönüşeceğini anlayan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız hemen araya girdi ve Tüzmen’i sakinleştirmeye çalıştı.

  - AK Partili Faruk Koca ve Kürşat Tüzmen’in arasındaki gerginliğin bitmesini sağlayan Yıldız, daha sonra Tüzmen’i Meclis bahçesine çıkardı. Bakan Yıldız’ın bu müdahalesiyle AK Parti’de kavga ve yumruklaşma önlenmiş oldu.

  Tüzmen, sakinleşmesinin ardından tekrar kulise gitti ve ardından
  TBMM Genel Kurulu'na Başbakan Erdoğan ile beraber geldi.

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı