Gündem Haberleri

  AK Parti'de İstanbul mesaisi

  Nuray BABACAN / ANKARA
  01.04.2018 - 00:45 | Son Güncelleme:

  İSTANBUL yönetimi ve belediye başkan adaylarına özel önem veren AK Parti’de il ve ilçe yönetimlerine ilişkin çalışma, tamamlanma aşamasına geldi.

  AK Partide İstanbul mesaisiİstanbul’un 34 ilçesinde yönetimlerin yarıya yakının yenileneceği belirtilirken, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın teşkilat başkanlığı tarafından yürütülen ‘ilçe başkanı mülakatlarına’ bizzat katıldığı öğrenildi.

  BAŞKAN UYSAL’A SERT TEPKİ
  MYK’da İstanbul’daki çalışmalar aktarılırken, Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın “Metroda önceliğimiz oy veren yerler olacak” sözleri de gündeme geldi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sözlere sert tepki göstererek, “Böyle şey olur mu, hizmeti oy verene göre ayırmak ne demek? Biz belediye başkanıyken böyle mi yapıyorduk? Hizmetlerimizi oy verenler vermeyenler diye ayırabilir miyiz” dediği öğrenildi. Bunun üzerine Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, “Ben de kendisine ‘bu sözler doğru olmadı’ dedim. O da üzüldü ‘Ağzımdan kaçtı’ dedi” diyerek araya girdi. Erdoğan’ın da “Ağzından kaçma olur mu ya? Sonra bunun bedelini ödüyoruz” diyerek tepki gösterdiği belirtildi.

  Metroda önceliğimiz en fazla oy aldığımız yerler'Metroda önceliğimiz en fazla oy aldığımız yerler'   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (01.04.2018)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı