GeriGündem AK Parti Yozgat Belediye Başkanı Adayı Celal Köse kimdir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

AK Parti Yozgat Belediye Başkanı Adayı Celal Köse kimdir?

AK Parti Yozgat Belediye Başkanı Adayı Celal Köse kimdir?

AK Parti Yozgat Belediye Başkanı Adayı Celal Köse oldu. Adaylığın kamuoyuyla paylaşılması ardından Celal Köse'nin hayatına ilişkin bilgiler araştırılmaya başlandı. Peki, AK Parti Yozgat Belediye Başkanı Adayı Celal Köse kimdir?

Celal Köse, 1972 yılında Yozgat’ta doğdu. İlk, Orta ve Lise tahsilimi Yozgat’ta tamamladı. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimimi Karadeniz Teknik Üniversitesi Kamu Yönetimi anabilim dalı Kamu Yönetimi bölümünden siyasi partiler kanununa göre seçme seçilme esasları, parti içi demokrasi ve liderler sultası başlıklı Yüksek Lisans tezini vererek mezun oldu.

İş hayatımda inşaat, akaryakıt, gıda ve madencilik gibi çeşitli alanlarda faaliyeti oldu. Celal Köse, siyasi hayatına ilk olarak Refah Partisi Gençlik Kollarında başladı.

AK Partimizin kuruluşunda kurucu İl Başkan Yardımcısı olarak görev aldı, Şubat 2002’de Genel Merkezimiz tarafından Yozgat Merkez İlçe Teşkilatını kurmak üzere Kurucu Merkez İlçe Başkanı olarak görevlendirildi. 2007 Yılında kendi isteğim ile görevimden ayrıldı. 23 Ağustos 2017 tarihinde ise Genel Başkanımız tarafından Cumhurbaşkanı iken Genel Başkan olduktan sonra ilk İl Başkanlığı atamasıyla Ak Parti Yozgat İl Başkanlığına atandı.

Halen Yozgat İl Başkanlığı görevini yürütmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Son 24 saatte ne oldu? (27.11.2018)
Yorumları Göster
Yorumları Gizle