GeriGündem Necdet Takva kimdir? AK Parti'nin Van Belediye Başkan Adayı Necdet Takva
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Necdet Takva kimdir? AK Parti'nin Van Belediye Başkan Adayı Necdet Takva

Necdet Takva kimdir? AK Parti'nin Van Belediye Başkan Adayı Necdet Takva

AK Parti'nin Van Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Necdet Takva, bölge halkının yakından araştırdığı isim olmaya başladı. 2019 yerel seçimlerinde AK Parti'den Van Belediye Başkan Adayı olarak yarışacak olan Necdet Takva, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini iki dönem boyunca sürdürmüştür. Peki, AK Parti'nin Van Belediye Başkan Adayı Necdet Takva kimdir ve kaç yaşındadır? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

Necdet Takva, AK Parti'nin Van Belediye Başkan Adayı olarak ilan edildi. Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulunan Necdet Takva, 2019 yerel seçimlerinde, AK Parti'nin Van Belediye Başkan Adayı olarak oy pusulasında yer alacak. Peki, Necdet Takva kimdir? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

AK Parti'nin Van Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Necdet Takva, açıklanan belediye başkanları listesinde yer alması dolayısıyla birçok kişinin araştırdığı isim oldu.

1969’da Van’da doğan Necdet TAKVA, ilk ve orta öğrenimini Van’ da tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Yönetim Bilimleri Dalında Yüksek Lisans derecesi aldı.

Van Ticaret ve Sanayi Odası’nda Genel Sekreterlik yapan TAKVA, Van Kent Konseyi başta olmak üzere birçok STK’da yer aldı. Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı’na; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 74. Genel Kurulunda, Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Başkanlığı’na seçildi. TAKVA ayrıca TOBB Fuarlar Komitesi Üyeliği, Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Başkan Vekilliği görevlerini de icra etmiştir.

Necdet TAKVA,  evli ve dört çocuk babasıdır.

AK Parti'nin 14 il belediye başkan adayları belli olduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim kampanyalarında cadde ve sokakların bayrak ve afişlerle donatılmasıyla ilgili olarak, "Günümüzde buna ihtiyaç yok. Bunu ilkel buluyoruz. Gürültü ve görüntü kirliliği oluşturan propaganda yöntemlerini tamamen terk ediyoruz" dedi. erdoğan 14 ilin belediye başkan adayını da açıkladı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle