GeriGündem AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kadir Albayrak kimdir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kadir Albayrak kimdir?

AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kadir Albayrak kimdir?

Kadir Albayrak, AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi. Adaylığın kamuoyuyla paylaşılması ardından Kadir Albayrak'ın hayatı, hem bölgede ikamet edenler hem de diğer seçmenler tarafından merak edildi. Peki, AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kadir Albayrak kimdir?

1972 yılında Tekirdağ’da dünyaya gelen Mestan Özcan, Trakya Üniversitesi Tekirdağ Ziraat Fakültesi Ziraat Mühendisliği Bölümü mezunudur.
Jandarma Komando Bölük Komutanlığı 3. Tim Komutanı olarak askerlik görevini ifa eden Mestan Özcan, iş hayatına 2000 yılında adım attı. 2000 yılından bu yana, 65 yıllık geçmişi ile tanınan tarım, gıda ve hayvancılık sektörlerinde faaliyet gösteren aile şirketinin 2. kuşak yöneticisi olarak ticari faaliyetlerini sürdürmektedir.

2004 yılında TOBB Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu’na seçildi ve 2011 yılına kadar da Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2004-2011 tarihleri arasında TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu Üyesi olarak faaliyetlerde bulundu.

Siyasete 2009 yılında AK Parti’ye üye olarak adım attı. 2011 yılında Tekirdağ AK Parti 4. sıra Milletvekili Adayı, 2014 Yerel Seçimlerinde Malkara İlçe Seçim Koordinatörü, 2014-2018 yılları arasında sırasıyla AK Parti Tekirdağ Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı ve Teşkilat Başkanı ve 2018 yılında ise Tekirdağ AK Parti 4. sıra Milletvekili Adayı olarak siyasi faaliyetlerine 9 yıl boyunca devam etti.

2017 Referandumu Sürecine Tekirdağ AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı olarak giren Özcan, Tekirdağ’ı 12 ili kapsayan 1. Bölge’de oy oranını artıran tek il yapan ekibe liderlik etti.

Tekirdağ’da başlayan ve devam eden 47 yıllık yaşamının, aileden aldığı terbiyenin, eğitim hayatının, ticari hayatının ve siyasi hayatının nihayetinde 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olarak gösterilen Mestan Özcan, 2000 yılından bu yana Güniz Özcan Hanım ile evli ve 2 kız evlat babasıdır.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle