GeriGündem Ali İlbaş kimdir? AK Parti Siirt Belediye Başkan Adayı Ali İlbaş'ın biyografisi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ali İlbaş kimdir? AK Parti Siirt Belediye Başkan Adayı Ali İlbaş'ın biyografisi

Ali İlbaş kimdir? AK Parti Siirt Belediye Başkan Adayı Ali İlbaş'ın biyografisi

2014 yerel seçimlerinde de AK Parti'den aday gösterilen Ali İlbaş, 2019 yerel seçimlerinde yeniden aday olarak oy pusulasındaki yerini aldı. Peki, Ali İlbaş kimdir ve kaç yaşındadır? İşte, bölge halkının internet üzerinden biyografisini araştırdığı AK Parti'nin Siirt Belediye Başkan Adayı Ali İlbaş hakkında bazı bilgiler

AK Parti'nin Siirt Belediye Başkan Adayı olarak gösterdiği Ali İlbaş, araştırılan isimler arasında yer almaya başladı. Daha önce AK Parti Siirt'ten milletvekili adaylığı bulunan Ali İlbaş, daha önceki yerel seçimlerde de AK Parti'den belediye başkan adayı olarak gösterilmişti. Peki, AK Parti Siirt Belediye Başkan Adayı Ali İlbaş kimdir? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

AK Parti'nin Siirt Belediye Başkan Adayı olarak ilan edilen Ali İlbaş, bölgede yaşayan birçok kişinin araştırdığı isim oldu.

1967’de Siirt’te doğan Ali İlbaş, ilk ve orta öğrenimini Siirt’te tamamladı. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimleri Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

Akaryakıt, nakliyat ve inşaat sektörüyle iştigal eden İlbaş, TÜDKİYEB Genel Başkan Yardımcılığı, Tümsiad Siirt Şube İl Başkan yardımcılığı, ASRIYAD İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Kurucu Üyeliği ve Siirt İl Temsilciliği görevlerini üstlenmiştir. 

AK Parti Siirt İl Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanlığı ve İl Başkan Vekilliği görevlerini ifa eden İlbaş, 2014 yerel seçimlerinde AK Parti Siirt Belediye Başkan Adayı, Kasım 2015 Genel Seçimlerinde AK Parti Siirt 3. Sıra Milletvekili Adayı olmuştur.

Arapça ve Kürtçe bilen Ali İlbaş evli ve 6 çocuk babasıdır.

AK Parti'nin 14 il belediye başkan adayları belli olduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim kampanyalarında cadde ve sokakların bayrak ve afişlerle donatılmasıyla ilgili olarak, "Günümüzde buna ihtiyaç yok. Bunu ilkel buluyoruz. Gürültü ve görüntü kirliliği oluşturan propaganda yöntemlerini tamamen terk ediyoruz" dedi. erdoğan 14 ilin belediye başkan adayını da açıkladı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle