Gündem Haberleri

  AK Parti seçim bildirgesi açıklanıyor: Salondan notlar

  Zeynep GÜRCANLI- Aysel ALP
  04.10.2015 - 13:07 | Son Güncelleme:

  AK Parti, 1 Kasım seçimlerinde "tek başına iş başına" diyecek. AK Parti'nin seçim bildirgesi bugün Ankara ATO'da, bizzat Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanıyor. Parti ayrıca, "hep birlikte" sloganıyla da kampanyada birlik ve beraberlik mesajı verecek.

  SEÇİM ŞARKILARI TANITILDI
  AK Parti'nin seçim beyannamesini açıklayacağı toplantıda, Davutoğlu beklenirken, seçimde kullanılacak şarkılar da birbiri ardına çalındı. Ancak delegeler ve partililer salonda kendilerine ayrılan yerleri aldı.
  AK Parti seçim bildirgesi açıklanıyor: Salondan notlar

  "BİZ TÜRKİYE'YİZ..."
  AK Parti'nin salonda çalınan seçim şarkıları arasında öne çıkanlardan biri "Biz Türkiye'yiz, Yeni Türkiye" oldu. Bir başka seçim şarkısında ise, seçmenler "büyük oyunu bozmaya" davet edildi. Şarkının sözleri şöyle"Tırnakla kuyu kazmaya, Büyük oyunu bozmaya, yeniden tarih yazmaya, söyle var mısın?"

  Tanıtılan diğer seçim şarkısında ise, hem cihana, hem vatana selam mesajı yer aldı. Şarkıda, "Yedi iklim dört bucağa, vatana selam, cihana selam. Afrika'dan Asya'ya, Avrupa'ya vatana selam" sözleri nakarat olarak kullanıldı.

  ARINÇ ERKENDEN GELDİ, BABACAN İLE ŞİMŞEK SOHBET ETTİ
  AK Parti'nin kurucu üyelerinden, ancak 1 Kasım seçimlerinde adaylık başvurusunda bulunmayıp, aday olmayan Bülent Arınç, salona en erken gelen isimlerden oldu.
  Arınç, AK Parti'nin daha önce düzenlediği aday tanıtım toplantısına ise katılmamıştı. AK Parti beyanname tanıtım toplantısında, partinin ekonomisine yön veren isimler, Ali Babacan ile Mehmet Şimşek de ayaküstü sohbet etti.

  SALONA "DAVUTOĞLU AHMET HOCA" ŞARKISIYLA GİRDİ
  AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Hanım, beyanname tanıtım toplantısı için salona "Davutoğlu Ahmet Hoca" şarkısıyla girdi.

  AK PARTİ, "HAYDİ BİSMİLLAH"TAN VAZGEÇMİYOR
  AK Parti, Yüksek Seçim Kurulu'nun yasak kararına rağmen, "Haydi Bismillah"tan vazgeçmedi. Davutoğlu, konuşmasını yapmak üzere kürsüye "Haydi Bismillah" şarkısıyla çıktı.

  AYRINTILAR GELİYOR...

  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı