Gündem Haberleri

  AK Parti’nin yeni tavla kralı

  Nuray BABACAN/ ANKARA
  03.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  AK Partililer’in tavla turnuvalarına hiç katılmayan Mehmet Aydın, dört kişiyle birlikte tavla oynamayı kabul edince, iddiası efsane olan milletvekillerini perişan etti.

  AK Parti Elazığ Milletvekili Necati Çetinkaya, grubun tavlada en iddialı ismi. Partililere göre Çetinkaya ile tavla oynamak, peşinen yenilmeyi kabul etmek anlamına geliyor. Felsefe tartışmalarını tercih eden, sohbetlerinde okuduğu kitaplardan alıntılar yapan Devlet Bakanı Mehmet Aydın, Necati Çetinkaya, Abdülkadir Aksu ile biri profesör, diğeri vali, dört arkadaşıyla buluştu. Tavla hazırlıkları sırasında arkadaşları Aydın’a “Hocam, biraz da hayatını yaşa, sadece kitap okumakla olmaz bu işler” diye espri yaptılar. Aydın, kendini kızdıran arkadaşlarına, “Peki öyleyse, sırayla hepinizle tavla oynamaya varım” dedi.

  Çetinkaya efsanesini yıktı

  Gülümsemeler arasında tavlaya oturan Aydın, dört arkadaşını 40 dakika yendi ve Çetinkaya efsanesini yıktı. On yıl sonra ilk kez tavla oynadığını söyleyen Aydın’ın başarısı, parti grubunda esprilere neden oldu. Kaybedenler, olayı unutturmaya çalışırken, geçmişte Çetinkaya’ya yenilenler, “Hocam intikamımızı aldığınız için teşekkür ederiz” notuyla, Mehmet Aydın’a çiçek ve çikolata gönderdiler.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı