GeriGündem Ahmet Sami Kutlu kimdir? AK Parti Kütahya Belediye Başkan Adayı Ahmet Sami Kutlu'nun biyografisi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ahmet Sami Kutlu kimdir? AK Parti Kütahya Belediye Başkan Adayı Ahmet Sami Kutlu'nun biyografisi

Ahmet Sami Kutlu kimdir? AK Parti Kütahya Belediye Başkan Adayı Ahmet Sami Kutlu'nun biyografisi

Ahmet Sami Kutlu, AK Parti'nin Kütahya Belediye Başkan Adayı olarak ilan edilmesinin ardından gündemdeki isim oldu. Hukuk Fakültesi mezunu olan Ahmet Sami Kutlu, daha önce AK Parti'den belediye meclis üyesi olarak görev almıştır. Evli ve iki çocuk babası olan Ahmet Sami Kutlu, 2019 yerel seçimlerinde AK Parti'nin Kütahya Belediye Başkan Adayı olarak seçimlere dahil olacak

Yerel seçimlerde AK Parti'nin Kütahya Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Ahmet Sami Kutlu, kamuoyunun araştırdığı isimler arasında yer almaya başlandı. Daha önce AK Parti'den Kütahya Milletvekilliğine adaylığını koyan Ahmet Sami Kutlu, 2019 yerel seçimlerinde Kütahya Belediye Başkan Adayı olarak ilen edildi. Peki, Ahmet Sami Kutlu kimdir? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

AHMET SAMİ KUTLU KİMDİR?

Ahmet Sami Kutlu, AK Parti'nin Kütahya Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı. Avukatlık mesleğini icra eden Kutlu, bir dönem Kütahya Barosunda başkan yardımcılığı görevinde de bulundu.

Avukat Ahmet Sami Kutlu, 1970 Kütahya doğumludur. 1987 yılında Kütahya İmam Hatip Lisesinden 1991 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

Yedek subay olarak vatani görevini tamamlamadıktan sonra 1994 yılından beri Kütahya’da serbest avukatlık yapmaktadır. Kütahya İmam Hatip Lisesi Koruma Derneğinde iki dönem başkanlık, Kütahya Barosunda saymanlık ve başkan yardımcılığı görevlerini yürüttü.

Kütahya İlme ve Hayra Hizmet Vakfı Mütevelli Heyetinde olup, halen başkan vekilliği görevine devam etmektedir. Kütahya Yardımeli Derneği kurucu üyesi, AK Parti’den Belediye Meclis üyeliği yaptı.

Birlik Vakfı’nın, Kütahya Kurucu İl Başkanlığını yapan Kutlu, son olarak AK parti Kütahya İl Teşkilatı Yönetimindeki görevini sürdürmektedir. Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

AK Parti'nin 14 il belediye başkan adayları belli olduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim kampanyalarında cadde ve sokakların bayrak ve afişlerle donatılmasıyla ilgili olarak, "Günümüzde buna ihtiyaç yok. Bunu ilkel buluyoruz. Gürültü ve görüntü kirliliği oluşturan propaganda yöntemlerini tamamen terk ediyoruz" dedi. erdoğan 14 ilin belediye başkan adayını da açıkladı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle