Gündem Haberleri

  AK Parti kurmaylarından nefes kesen takip

  Ümit ÇETİN / ANKARA
  04.05.2010 - 00:58 | Son Güncelleme:

  AK Parti’de hayal kırıklığı yaratan parti kapatmayı zorlaştıran yasanın 330 oyun altında kalarak düşmesi sonrası partinin kurmayları tarafından nefes kesen bir takip süreci başladı.

  AK PARTİ'YE OYLAMA ŞOKU / FOTO GALERİ

    

  Parti kurmaylarına göre 10-12 firenin bulunduğu oylamanın hemen sonrasında bu esrarengiz vetocuların kimler olabileceğine dair tahminler yürütüldü. Hatta AK Parti Ankara Milletvekili Faruk Koca dahil birçok milletvekili isim isim tahmin listeleri oluşturdu. Koca’nın 1. sıraya Köksal Toptan’ı koyduğu listesinde Murat Başesgioğlu, Kürşad Tüzmen, Vahit Erdem, Hilmi Güler, Reha Çamuroğlu ve Sadık Yakut gibi isimlere yer vermesi dikkat çekti.

  Özel görevlendirme

  Ancak öğleden sonra yaşanan iz sürümü bununla da kalmadı. Bazı milletvekilleri koridorlarda nabız yokladı. Hatta bu milletvekilleri oyunun renginin ne olduğu konusunda net bir resim elde etmek için bazı özel isimler görevlendirildi. Akşam ilerleyen saatlerde AK Parti kulisinde olağan dışı bir hareketlilik yaşandı. Kuliste bazı bakanlar ve milletvekilleriyle sohbet eden Erdoğan, 12. maddenin oylamaya açıldığının duyurulmasıyla daha ismi okunmadan oy kullanmak için Genel Kurul’a girdi.

  Korumalar bile uzaklaştırıldı

  Erdoğan’ın oyunu kullanıp makam odasına geçmesinin ardından Meclis’te bir ilke imza atılarak, odanın girişinde bekleyen gazeteciler uzaklaştırıldı. O bölgeden kimsenin geçişine izin verilmezken bazı Başbakanlık korumalarının bile uzaklaştırılması dikkat çekti. Erdoğan’ın, özel ekibin hazırlayıp kendisine verdiği 8 kişilik şüpheli listesindeki bazı vekilleri odasına çağırdığı ve burada ikna çalışması yaptığı bildirildi. Erdoğan, daha sonra Grup Başkanvekilleri ile bir araya geldi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı