GeriGündem AK Parti Kocaeli Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın kimdir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

AK Parti Kocaeli Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın kimdir?

AK Parti Kocaeli Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın kimdir?

AK Parti Kocaeli Belediye Başkan Adayı olarak Tahir Büyükakın gösterildi. Tahir Büyükakın, 2007 yılı sonunda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde Genel Sekreter Yardımcısı olarak göreve başlamıştı. İşte, AK Parti Kocaeli Belediye Başkan Adayı olarak Tahir Büyükakın’ın hayatına ilişkin bilgiler...

AK Parti Kocaeli Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın, 1969 ylında Kocaeli’nde dünyaya geldi. Derince Turgut Reis İlkokulu, İzmit İmam Hatip Lisesi ve İzmit Endüstri Meslek Lisesi´nde eğitim gördükten sonra İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü´nde lisansını tamamladı.

1993 yılında Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü´nde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlayan Tahir Büyükakın, Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını İstanbul Üniversitesi´nde tamamladı. 2002 yılında Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü İktisat Politikası Anabilim Dalı Yrd. Doçent kadrosuna atandı. 2007 yılında bölüm başkan yardımcılığı görevine getirildi. ‘Makro iktisat’ bilim alanındaki çalışmaları ile 2013 yılında doçent unvanını alan Tahir Büyükakın 'ın ekonomik krizler ve istikrar politikaları alanında da çalışmaları bulunuyor.

2005-2007 yılları arasında siyasi kariyeri

2005-2007 yılları arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne danışmanlık yapan Tahir Büyükakın, Büyükşehir Belediyesi ve Su Kanal İdaresinin Stratejik Planını hazırlamıştır. 2007 yılı sonunda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde Genel Sekreter Yardımcısı olarak göreve başlamış ve 2014 yılına kadar bu görevi yürüttükten sonra Genel Sekreter olarak atanmıştır.

Tahir Büyükakın Bakanlar Kurulu'nun 13.06.2017 tarihli ve 2017/10458 sayılı Kararnamesi ve Cumhurbaşkanlığının onayı ile Bilecik Valisi olarak atandı.

İyi derece de İngilizce bilen Tahir Büyükakın evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle