GeriGündem AK Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Memduh Büyükkılıç kimdir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

AK Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Memduh Büyükkılıç kimdir?

 AK Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Memduh Büyükkılıç kimdir?

AK Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Memduh Büyükkılıç gösterildi. Aktif siyasete 1993 yılında giren Memduh Büyükkılıç’ın hayatı ve siyasi kariyerine ilişkin bilgiler hem bölgede ikamet eden hem de diğer vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Peki, AK Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Memduh Büyükkılıç kimdir?

AK Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Memduh Büyükkılıç, 25 Ekim 1953 tarihinde Kayseri Develi'de dünyaya geldi. Kayseri İmam Hatip Okulu ve Bornova Suphi Koyuncuoğlu Lisesi'nden mezun olduktan sonra Yükseköğrenimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamladı. Nöroloji dalında uzmanlığını aldı.

Niğde Devlet Hastanesi ve Kayseri SSK Hastanesi'nde uzman hekim olarak görev yaptı. Askerliğini Kıbrıs Girne Asker Hastanesi'nde Tabip Teğmen olarak tamamladı. Değişik sivil toplum örgütlerinde (İzmir MTTB, Hekimler Birliği Vakfı, Milli Gençlik Vakfı v.b.) yöneticilik ve başkanlık yaptı.

Aktif siyasete 1993 yılında Refah Partisi İl Başkanı olarak girdi. 1995 yılında yapılan genel seçimlerde 20. Dönem Kayseri Milletvekili seçildi. 1999 yılında FP'den Melikgazi Belediye Başkanı olarak seçilen Dr. Memduh Büyükkılıç, 2004, 2009 ve 2014 yıllarında Ak Parti'den belediye başkanı seçildi. Halen Melikgazi Belediye Başkanlığı görevini yürüten Büyükkılıç, evli ve üç çocuk babasıdır...

Yorumları Göster
Yorumları Gizle