Gündem Haberleri

  AK Parti Kadın Kolları'nın kuruluş yıldönümü kutlandı

  Hürriyet Haber
  19.02.2006 - 22:31 | Son Güncelleme:

  Erdoğan, AK Parti Kadın Kolları'nın 3. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Bilkent Otel'de düzenlenen toplantıya katıldı.

  Toplantıda konuşan Erdoğan, partilerinin insanı ve toplumu merkeze alarak Türkiye'ye hizmet yaptığını ifade etti.

  Sadece AK Parti'ye oy verenlere değil, bütün vatandaşlara hitap ettiklerini vurgulayan Erdoğan, en büyük hayallerinin; bütün vatandaşların yüzünü güldürmek olduğunu söyledi.

  Türkiye'nin, iktidarda oldukları 3 yılda bütün alanlarda ayağa kalktığını ve sağlam zemine basmaya başladığını kaydeden Erdoğan, ”Türkiye'yi bir girdaptan çıkardıklarını” ifade etti.

  Bütün vatandaşları kucaklayan ve herkesin kendisini iyi hissedeceği bir siyaset ve yönetim anlayışında olduklarını söyleyen Erdoğan, “Biz burada kadınlara ayrı, erkeklere, gençlere ayrı, batıya doğuya ayrı bir siyasi dille konuşmuyoruz, konuşmayacağız.” dedi.

  Ülkenin refahı ve huzuru için çalıştıklarını ifade eden Erdoğan, Türkiye'nin artık güveni tam olan ve istikrarın oturmaya başladığı bir ülke olduğunu söyledi.

  Toplumun kendilerinden “ayrıştırıcı unsurlar üzerinde değil, dirlik ve vahdet ilkesi temelinde siyaset yapmalarını istediğini” belirten Erdoğan, kendilerinin de bunu yaptığını kaydetti.

  Türkiye'nin aklı, vicdanı ve güven kaynağı olmak için yola çıktıklarını belirten Erdoğan, “Şu ana kadar güveni, istikrarı zedelemeden yürümeye devam ediyoruz” diye konuştu.

  “BİZE ÖZGÜ SORUN DEĞİL”

  Siyasette ve toplumsal hayatta, kadının yeri üzerinde hassasiyetle durmak gerektiğine inandıklarını anlatan Erdoğan, şöyle konuştu:

  “Genelde bütün dünyada, özelde Müslüman toplumların kadının toplumsal hayata katılması, üretim süreçlerine dahil olması ile ilgili bir sorun vardır, hiç kimse bu sorunu bize özgü bir sorun olarak görmesin. Bu sorun, en gelişmiş ülkelerden, en geri kalmış ülkelere kadar bütün dünyanın gündemindedir. Bize göre sorun, adalet sorunudur.
  Bugün kadına karşı adaletsizlikler dünyanın neresinde varsa orada zulüm ve acı vardır. Bu haksızlıkları, acıları onaylamak imkansızdır. Kadına karşı ayrımcılık, kız çocuklarının temel haklarından mahrum bırakmak, kadını üretim sürecinden dışlamak, bizim kültürümüzde, bizim medeniyet anlayışımızda bir cahiliye geleneğidir. Bizim medeniyetimizde özellikle cennetin annelerin ayağı altına verilmiş olması sıradan bir olaya değildir.”
  Kadınların, toplumsal gelişmede etkin roller üstlendiklerini ifade eden Erdoğan, “Kadını özel alana hapseden ve kamusal alandan dışlayan, cinsiyet ayrımcılığına dayanan baskıcı ve tutucu anlayışlar asla medeni olamaz” dedi.
  Kadınların çalışma hayatına daha aktif şekilde katılmaları gerektiğini ifade eden Erdoğan, kadının toplum hayatında seslerini daha fazla duyurmaya ihtiyaç olduğunu belirtti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı