Gündem Haberleri

  AK Parti Kadıköy İlçe Binası önünde arbede

  Ramazan ALMAÇAYIR/İSTANBUL (DHA)
  06.10.2011 - 15:14 | Son Güncelleme:

  Sosyalist Gençlik Derneği üyesi bir grup, Füze kalkanı projesini protesto için AK Parti Kadıköy İlçe Teşkilatına pankart asmak istedi. Gruba polis müdahale etti, direnen gençler yaka paça gözaltına alındı.

  Binanın önüne saat 13.00 sıralarında elindeki poşetle gelen iki eylemci, polisler tarafından durdurulup üzerleri arandı. Poşetin içini açan polis, eylem için hazırlanan bez bir afiş buldu. Polis üzerinde füze kalkanı projesine tepki için hazırlanmış yazı bulunan pankarta el koydu. Bu sırada AK Parti İlçe Teşkilatı’nın bulunduğu binaya iki eylemci gencin daha girdiği anlaşıldı. Polis biri kadın toplam 4 eylemciyi gözaltına almak istedi. Ancak gençler direnince polisler de güç kullandı.

  YERE YATIRILIP KELEPÇELENDİLER

  Gözaltına alınmak istemeyen eylemcileri polis ekipleri yaka paça gözaltına aldı. Polis 4 eylemciyi yere yatırıp güçlükle kelepçeledi. Kadın eylemci polis tarafından koluna girilerek ekip otosuna bindirilmek istendi. Ancak o da arkadaşları gibi direnince polis onu da yere yatırıp kelepçeleyerek gözaltına aldı. Gözaltına alınan eylemciler ekip otosuna da yine zor bindirilebildi. Eylemciler gözaltına alınıp ekip otosuna bindirilirken hükümet aleyhine sloganlar attı.

  Gözaltına alınan eylemciler detaylı ifadelerinin alınması için polis merkezine götürüldü.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı