Gündem Haberleri

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu, Amanpour'a konuk oldu

  Hürriyet Planet
  04.06.2013 - 07:23 | Son Güncelleme:

  ABD'den yayın yapan CNN International televizyonunda deneyimli gazeteci Christiane Amapour'un bugünkü programının konusu Gezi Parkı protestolarıydı.

  Programa telefonla katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu ile Amanpour arasında gergin anlar yaşandı.

  Çavuşoğlu'nun durmaksızın konuşması üzerine Amanpour "Burada röportaj yapıyoruz bu sizin konuşmanız değil. Size soru sormama izin verin" diyerek çıkıştı. Amanpour'un bu çıkışı sosyal medyada da çok tartışıldı.

  Tartışmanın bir noktasında Amanpour'un, "Taksim Meydanı'nda alışveriş merkezi yapılacak mı?" sorusuna Çavuşoğlu, "Kesinlikle öyle bir şey yok" yanıtını verdi.

  CNN EKRANLARINDA GERGİN DAKİKALAR

  SOLİ ÖZEL'DEN AVM YORUMU
  Amanpour'un konukları arasında Çavuşoğlu'nun yanı sıra CNN İstanbul temsilcisi Ivan Watson, oyuncu Memet Ali Alabora ve akademisyen Soli Özel de vardı.

  Çavuşoğlu'nun ardundan ekrana gelen Özel, Amanpour'un alışveriş merkeziyle ilgili sorusuna, "Bunu Erdoğan kendisi söyledi, biz uydurmadık. Alışveriş merkezi ve rezidans olacak dedi. Ancak dünkü konuşmasında müze vs. seçeneklerden bahsetti. Nihayet alışveriş merkezi denklemden çıkmış gibi görünüyor" diye yanıt verdi.


   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı