Gündem Haberleri

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu, Amanpour'a konuk oldu

  Hürriyet Planet
  03.06.2013 - 22:54 | Son Güncelleme:

  ABD'den yayın yapan CNN International televizyonunda deneyimli gazeteci Christiane Amapour'un bugünkü programının konusu Gezi Parkı protestolarıydı.

  /images/100/0x0/55eb1ae9f018fbb8f8ab62c3Programa telefonla katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu ile Amanpour arasında gergin anlar yaşandı.

  Tartışmanın bir noktasında Amanpour'un, "Taksim Meydanı'nda alışveriş merkezi yapılacak mı?" sorusuna Çavuşoğlu, "Kesinlikle öyle bir şey yok" yanıtını verdi.

  Çavuşoğlu ayrıca protestolar sırasında yaşanan şiddetle ilgili soruşturma yapılacağını ve protestolara katılanların büyük bir kısmının hiçbir şekilde bir muhalefeti temsil etmediğini de belirtti.

  İlerleyen dakikalarda Amanpour'un Çavuşoğlu'na gösterdiği, "Beyefendi bu bir röportaj, size soru sormam lazım. Konuşmama izin verin" tepkisi de sosyal medyada çok tartışılan bir konu oldu.

  SOLİ ÖZEL'DEN AVM YORUMU
  Amanpour'un konukları arasında Çavuşoğlu'nun yanı sıra CNN İstanbul temsilcisi Ivan Watson, oyuncu Memet Ali Alabora ve akademisyen Soli Özel de vardı.

  Çavuşoğlu'nun ardundan ekrana gelen Özel, Amanpour'un alışveriş merkeziyle ilgili sorusuna, "Bunu Erdoğan kendisi söyledi, biz uydurmadık. Alışveriş merkezi ve rezidans olacak dedi. Ancak dünkü konuşmasında müze vs. seçeneklerden bahsetti. Nihayet alışveriş merkezi denklemden çıkmış gibi görünüyor" diye yanıt verdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı