Gündem Haberleri

  AK Parti Gebze ilçe Başkanı'na silahlı saldırı düzenlendi

  A.A.
  04.01.2006 - 20:42 | Son Güncelleme:

  Kocaeli'nin Gebze İlçesi AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Ali Okur, uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralandı.

  Edinilen bilgiye göre, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Mehmet Ali Okur, Tatlıkuyu Mahallesi'ndeki Kocaeli Büyükşehir Belediyesi hizmet bürosundan çıktıktan sonra Tatlıkuyu Muhtarlığı yanında otomobiline binerken, kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerce silahlı saldırıya uğradı. Saldırıda bacağından ve kolundan yaralanan Okur, AK Parti İlçe Sekreteri Yalçın Çoştur'un yardımıyla Gebze Anadolu Sağlık Merkezi'ne götürüldü. Tatlıkuyu Mahallesi Muhtarı Cevat Kahraman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, silah sesinden sonra “Yalçın yetiş” diye bir ses duyduğunu, daha sonra yaralı olarak gördüğü AK Parti İlçe Başkanı Okur'un, yanına gelen Yalçın Coştur'un yardımıyla otomobille olay yerinden götürüldüğünü gördüğünü söyledi. Bu arada, Anadolu Sağlık Merkezi yetkilileri Okur'un, Acil Servis'te tedavi altında olduğunu ve sağlık durumunun iyi olduğunu bildirdiler.

  AK Parti Kocaeli İl Başkan Vekili Zeki Aygün, Gebze İlçe Başkanı Mehmet Ali Okur'a yapılan silahlı saldırıyı şiddetle kınadıklarını bildirdi. Aygün,  yaptığı açıklamada, Okur'a yapılan silahlı saldırıyı gerçekleştiren kişi ya da kişilerin kimliğinin henüz belirlenmediğini ve olayla ilgili net bulgulara ulaşılamadığını söyledi.

  Okur'un sağlık durumunun iyi olduğu yönünde haber aldığını ve bunun sevindirici olduğunu ifade eden Aygün, “Saldırıyı şiddetle kınıyoruz ve faillerinin en kısa sürede yakalanıp, adalet önüne çıkarılmasını bekliyoruz” dedi.

  Gebze Emniyet Müdürü Ali Şahinli de Okur'a yapılan tıbbi müdahale sonrasında ifadesine başvurulduğunu, ancak Okur'un saldırganı görmediğini söylediğini belirtti.

  Şahinli, görgü tanıklarının ifadesi doğrultusunda eşkali belirlenen bir kişinin arandığını kaydetti.

  Bu arada, Anadolu Sağlık Merkezi'nde tedavi altına alınan Okur'un sol kolu ve sol kalçası ile sağ bacağında kurşun yarası tespit edildiği, ancak sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

  Öte yandan, saldırı olayından sonra Gebze Kaymakamı Mehmet Emin Avcı, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İlyas Şeker ve bölgedeki belediye başkanları ile parti yöneticileri hastaneye gelerek, Okur'u ziyaret ettiler.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı