GeriGündem AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cumali Atilla kimdir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cumali Atilla kimdir?

AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cumali Atilla kimdir?

Cumali Atilla, AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi. Diyarbakır Vali Yardımcılığı, Konya Beyşehir, Ankara Etimesgut Kaymakamlığı görevlerinde bulunan Cumali Atilla’nın siyasi kariyeri ve hayatı seçmenler tarafından merak ediliyor. Peki, AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cumali Atilla kimdir?

AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cumali Atilla, 1964 yılında Elazığ’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Elazığ’da, Yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde tamamladı. Atilla, 1990 yılında Erzincan Kaymakam adayı olarak göreve başladı.

Dil eğitimi ve yönetim sistemi konularında çalışmalar yapmak üzere 8 ay İngiltere’de bulundu. Atilla, Çorum Uğurludağ ve Afyon Çobanlar ilçesinde Kaymakam vekilliği görevini yürüttü. Daha sonra sırasıyla Giresun Piraziz, Muş Malazgirt,Bolu Mengen Kaymakamlığı, Diyarbakır Vali Yardımcılığı, Konya Beyşehir, Ankara Etimesgut Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. Halen Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı hizmetine devam etmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle