GeriGündem Halil İbrahim Aşgın kimdir? AK Parti Çorum Belediye Başkan Adayının biyografisi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Halil İbrahim Aşgın kimdir? AK Parti Çorum Belediye Başkan Adayının biyografisi

Halil İbrahim Aşgın kimdir? AK Parti Çorum Belediye Başkan Adayının biyografisi

AK Parti Çorum Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Halil İbrahim Aşgın'ın hayatına ilişkin bilgiler merak konusu oldu. Halil İbrahim Aşgın'ın yerel yönetimler ve siyaset üzerine akademik çalışmaları da bulunmaktadır. Peki, AK Parti Çorum Belediye Başkan Adayı Halil İbrahim Aşgın kimdir?

AK Parti Çorum belediye başkan adayı Halil İbrahim Aşgın 1973 yılında Çorum/Merkez Boğacık Köyünde dünyaya geldi.

Üniversite eğitimi dışındaki tüm hayatı Çorum/Merkez'de geçti. İlköğretimini Çorum Cumhuriyet İlkokulunda, orta-öğrenimini Çorum İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Lisans eğitimini 1997 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde bitirdi. Halil İbrahim Aşgın yüksek lisansını Marmara Üniversitesinde yerel yönetimler alanında yaptı. Doktora eğitimini ise Hitit Üniversitesinde sosyoloji alanında tamamladı. Özel Çorum Yabancı Dil, Bilgisayar ve Meslekı Eğitim Merkezi (Language Centre) Kurucu Müdürlüğünde on yedi yıl bulunarak ticaretle uğraştı. Son dört yıldır Hitit Üniversitesinde yerel yönetimler alanında akademisyen olarak çalışmakta olup, bu görevinden Çorum Belediye Başkanı Aday Adaylığı için istifa etti.

AK Parti tarafından Çorum'da belediye başkan adayı olarak gösterilmesinin yanı sıra yerel yönetimler ve siyaset üzerine akademik çalışmaları da bulunan ve aktif olarak sivil toplum faaliyetlerinde de yer alan Aşgın, evli ve dört çocuk babasıdır.

Son 24 saatte ne oldu? (27.11.2018)
Yorumları Göster
Yorumları Gizle