Gündem Haberleri

  Ailemle vedalaştım

  Hürriyet Haber
  29.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Takımı teslim aldığı gün sabaha kadar uyuyamadı

  Ispartaspor yönetimi ile el sıkıştıktan sonra evine giden Tarık Söyleyici, eşi ve üç çocuğunu karşısına alıp şunları söyledi: Artık bir yıl benden size hayır yok. Evin reisi annenizdir.

  Para konuşulmadı Başkan Atakan Yazgan, Teknik Direktör Tarık Söyleyici ile el sıkışıp anlaştıkları günü ‘‘Bize sadece şampiyonluk için yola çıkılması halinde görevi kabul edeceğini söyledi ve kabul ettik. El sıkışıp ayrıldıktan sonra para konusunda tek kelime konuşmadığımız aklıma geldi. İşte ben Isparta'nın bu hocanın şampiyon yapacağına o anda kesin olarak inandım’’ diyerek anlattı. Söyleyici ise, kamuoyunun deyimi ile ateşten gömleği giydiği o günü şöyle anlatıyor:

  Babanızı unutun ‘‘Bu görüşmeden sonra evime dönüp eşim Selma, çocuklarım İrem, Senem ve Mert'i karşıma aldım. Artık bir yıl benden onlara hayır gelmeyeceğini anlatarak bu fedakarlığa hazır olup olmadıklarını sordum. Çünkü önümüzdeki 12 ay bütün zamanımı Ispartaspor'a ayıracaktım. Eşim ve çocuklarım hiç tereddütsüz 'tamam' dediler. Çocuklarıma o saatten itibaren eşim Selma'nın annelik ve babalık yapacağını söyledim. Yani bir anlamda eşim ve çocuklarımla vedalaşmış oldum.

  Sıfırdan başlamak O gece sabaha kadar uyuyamadım. Yatakta ter içinde, bir sağa bir sola dönüp durdum. Moral motivasyonu bitmiş bir takıma yeni bir ruh kazandıracak, takımın küme düşebileceğini bile kabullenmiş camiaya şampiyonluk inancı aşılayacaktık. Tribündeki 100-200 seyirci ile bu iş olmazdı. Kulübün mali durumu da lüks transfer yapmamıza engeldi. Tek şansımız vardı; sezonun başından itibaren alacağımız sonuçlarla camiayı da takım olarak biz ateşleyecektik.’’

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı