Gündem Haberleri

  Ailelerin ocakları söndü

  Hürriyet Haber
  21.05.2010 - 00:11 | Son Güncelleme:

  Göçük altında kalan 30 işçiden 28’inin cesedine ulaşıldığının açıklanmasının ardından, işçi yakınları panik içinde koşarak cesetlerinin çıkarılacağı Karadon Maden Ocağı’na geldi.

   

   

   


  İşçi yakınları, cesetlerin çıkarılacağı ocak ağzında sinir krizleri geçirirken ortalığı çığlıklar kapladı. Bazı madenci yakınları baygınlık geçirirken, sağlık ekiplerince tedaviye alındı.

  Eşini ve kardeşini kaybetti

  Ocak önünde pazartesi gününden beri 6 yaşındaki kızı Ebrar’la birlikte bir mucize bekleyen 24 yaşındaki Gülşen Karabektaşoğlu, hem eşi 26 yaşındaki Ahmet Karabektaşoğlu’nun, hem de kardeşi 23 yaşındaki Erdem Alkin’in ölüm haberini aldığında yıkıldı. Oğlu Erdem Alkin ile damadı Ahmet Karabektaşoğlu’nun ocakta cesetlerinin bulunduğu haberiyle yıkılan Ayşe Alkin ise “Oğlum oğlum” diyerek feryat etti.

  6 Haziran’da evleneceklerdi

  Göçük altında can veren işçilerden Veli Akyüz’ün nişanlısı 26 yaşındaki Sevim Güçlücan da acı haberle yıkıldı. Genç kızın feryatları yürekleri dağladı. 6 Haziran’da nişanlısı Veli Akyüz’le evlenmeyi beklerken, acı kaderine gözyaşı döken Sevim Güçlücan, “Geçen salı günü gelinliğimi almaya gidecektik. Düğün davetiyelerimizi bastırmıştık. Ancak, ne davetiyeleri dağıtabildik, ne de gelinliğimi alabildik” dedi.

  2. göçükten kurtulamadı

  m Göçük altında can veren maden mühendisi 27 yaşındaki Ramazan Yavuz, 21 Haziran’da Merve Saral ile evlenecekti, düğün hazırlıkları yapan çiftin davetiyelerini bile dağıtmıştı. Ramazan Yavuz’un 4 yıl önce Denizli’de özel bir maden ocağında çalışırken göçük altında kaldığı ve yaralı kurtarıldığı öğrenildi.

  2 dakikayla ölüme gitti

  28 yaşındaki mühendis Koray Kebapçı’nın iki dakikayla ölüme gittiği ortaya çıktı. Ocaktan çıkması için sinyal merkezindeki arkadaşlarının, “İşiniz bittiyse gelip sizi alacağız” uyarısı üzerine genç mühendis, “İki dakikalık işim kaldı. Arkadaşları alıp yukarı çıkacağım” dedi. Bunu konuşmadan kısa süre sonra grizu patladı. Genç mühendisin acılı babası Ömer Turan Kebapçı, yaşananlarla ilgili şunları söyledi: “15 gün bilgisayar kursuna gitmek için izin almıştı. İzninin bittiği gün kaza oldu. Oğlumu teşhis etmek için maden ocağına indim. Ağzında ıslak mendiller vardı. Nefes alabilmek için ağzına mendil koymuş. Vücudunda birkaç morluk dışında birşey yoktu. Askerdeki arkadaşına ‘Askerden gel, yeni iş bakalım. Artık madende çalışmak istemiyorum’ demiş. Ancak arkadaşının terhis olduğu gün patlama oldu.

  Facebook’ta

  “Beraber iş yapalım” dediği askerden dönmesini beklediği en yakın arkadaşı Arslan Aşkar, genç mühendisin şifresini bildiği için patlama olduktan sonra Facebook’taki hesabına girdi. Aşkar, “Dualarımız seninle Koray’ım” diyerek, arkadaşının fotoğrafını siteye koydu.

  Dilek'in en acı koşusu

  Ocakta can veren madencilerden 56 yaşındaki Hüseyin Arslan'ın kızı 22 yaşındaki Dilek Arslan da yakınlarıyla birlikte ocağa koştu. Ocağa yaklaşık 200 metre kala, kendini kollarından tutan 2 yakınından kurtulan Dilek, hızla koşarak herkesten önce ocak ağzına ulaştı.

  Babasının cesedinin çıkarılmasını beklerken gözyaşlarına boğulan Dilek Arslan, polislerin ve diğer görevlilerin sakinleştirmeye çalışmasının ardından ceset çıkarılmadan önce yakınları tarafından ocaktan uzaklaştırıldı. Dilek götürülürken ''Seni bırakmam babam'' diye feryat etti.

  KOŞTU, YIKILDI, GÖZÜ ARKADA KALDI

  YAKINLARI ÖLÜM HABERİYLE YIKILDI / WEB TV

  İŞTE BAKAN YILDIZ'IN AÇIKLAMALARI / WEB TV

  TTK GENEL MÜDÜRÜ 4 GÜN DAHA SÜRER DEMİŞTİ / WEB TV 

  KORKU VE UMUDUN FOTOĞRAFLARI         

  İRAN'DAN TAZİYE BİLDİRİSİ  

  DİLEK'İN EN ACI KOŞUSU

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı