Gündem Haberleri

  Aileler Köşk'te

  Hürriyet Haber
  08.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Tutuklu ve Hükümlü Aileleriyle Yardımlaşma Derneği (TAYAD) üyeleri, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e ''F tipi cezaevleri'' ve ''ölüm oruçları'' konusunda görüşlerini aktarmak amacıyla Çankaya Köşkü önünde bekliyorlar.

  Çeşitli illerden gelen tutuklu ve hükümlü yakınları, Çankaya Köşkü'nün 5 No'lu Kapısı'nın önünde öğleden sonra bir araya geldiler.

  Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ile ''F tipi cezaevleri'' ve ''ölüm oruçları'' konularındaki görüşme isteklerini içeren dilekçeyi yaklaşık 10 gün önce Cumhurbaşkanlığı'na ilettiklerini belirten TAYAD üyeleri, görüşme taleplerine bu süre içerisinde olumlu ya da olumsuz bir cevap alamadıklarını söylediler.

  Çankaya Köşkü önünde talepleri kabul edilene kadar bekleyeceklerini ifade eden üyeler, ''Artık kaybedecek zamanımız yok. Ölüm oruçları son noktaya gelmiştir. Cumhurbaşkanı Sezer ile görüşene kadar burada bekleyeceğiz'' dediler.

  Üzerinde, ''Yaşasın ölüm orucu direnişimiz'', ''Hücrelere girmeyeceğiz, direneceğiz'' şeklinde yazılar bulunan önlükler giyen TAYAD üyelerinin, Köşk'ün önündeki sessiz bekleyişleri sürüyor.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı