GeriGündem Aile şirketleri kurumsallaşma eğitimi alacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aile şirketleri kurumsallaşma eğitimi alacak

Yıldız Teknik Üniversitesi İnsan Kaynaklarını Geliştirme Merkezi, 'Büyüyen ve Gelişen Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma' eğitim programıyla aile şirketlerine yeni bir bakış açısı katacak. 3 Mayıs'ta başlayacak sertifikalı eğitim programı bir buçuk ay sürecek.

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) İnsan Kaynaklarını Geliştirme Merkezi kurumsallaşma konusunda sertifika programı başlattı. 'Büyüyen ve Gelişen Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma' konulu eğitim programıyla aile şirketlerinin sorunlarının çözümüne katkıda bulunulması hedefleniyor. 3 Mayıs'ta başlayacak eğitim programı bir buçuk ay sürecek.

Programın koordinatörü Ebru Karpuzoğlu, Türkiye'de işletmelerin yüzde 90'ından fazlasının aile şirketi olduğunu belirterek, ülke ekonomisine katkıda bulunan aile şirketlerinin ömürlerinin uzatılmasının önemli olduğunu söylüyor.

Verecekleri eğitimle aile şirketlerindeki sorunların çözümüne yardımcı olacaklarını ifade eden Karpuzoğlu, aile şirketlerinin karşılaştığı dört temel sorunu şöyle sıralıyor:

‘‘Aile-işletme dengesinin kurulamaması, varis belirleme ve gelecek için hazırlamaya yönelik sistematik bir politikanın olmaması, kurumsallaşmada etkili olan faktörlere yeterince önem vermeme ve aile üyesi yöneticilerle profesyonel yöneticilerin işletme sistemine bakış açılarının birbiriyle çelişmesi.‘‘

Eğitimin amacının aile şirketlerinin karşılaşması olası sorunların vurgulanması olduğunu dile getiren Karpuzoğlu, kurumsallaşma düzeylerinin yükseltmek isteyen aile şirketleri sahiplerine, yöneticilerine, varislere ve aile şirketlerinde çalışan profesyonellere farklı bir bakış açısı sunmak istediklerini ifade ediyor.

YTÜ İnsan Kaynaklarını Geliştirme Merkezi Başkanı Prof. Dr. Esin Can Mutlu, eğitim programının aile şirketi sahipleri, girişimciler, yöneticiler, aile şirketlerinde çalışan profesyoneller, yönetici adayları ve bu konuda kendini geliştirmek isteyenlere hitap ettiğini belirtiyor. Mutlu, eğitim programında Miras hukuku, Davranışsal yönetim teknikleri, Aile şirketlerinde kurumsallaşma gibi dersler bulunduğunu açıklıyor.

Bilgi için: 0216 386 43 63, 0212 236 41 78

Yorumları Göster
Yorumları Gizle