Gündem Haberleri

  Aile Olmak Projesinin tanıtımı yapıldı

  AA
  18.06.2013 - 17:44 | Son Güncelleme:

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, "Aile, değerler sistemidir. İnsanoğlunun evrensel değerler sisteminin öğretildiği yerdir aile. Ne kadar maddeyse o kadar manadır. Ne kadar aşksa, sevdaysa o kadarşuurdur" dedi.

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının ev sahipliğinde gerçekleşen "Aile Olmak" Projesinin tanıtım toplantısında konuşan Şahin, projede emeği geçenlere teşekkür etti. Aileyi sorunun bir parçası değil, çözümün parçası haline dönüştürmek gerektiğine dikkati çeken Şahin, küreselleşmeye, güce, kentleşmeye modernizmin bir çok akınına, medyaya, sosyal bütün aktörlere rağmen ilk iletişimin anne-baba, ilköğretim olduğunu söyledi.

  Son günlerde yaşanan sürece bakıldığında ailenin çocuklar üzerindeki etkisinin öneminin daha iyi anlaşıldığını ifade eden Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü: "Aile, değerler sistemidir. İnsanoğlunun evrensel değerler sisteminin öğretildiği yerdir aile. Ne kadar maddeyse o kadar manadır. Ne kadar aşksa, sevdaysa o kadar şuurdur. O yüzden tek çatı altında toplanmak önemlidir, evliliğe karar vermek önemlidir. Ama daha da önemlisi ailenin maneviyatını bütün yönüyle hissetmektir. O yüzden çocuk yetiştirmekle, nesil yetiştirmek arasında çok ince bir çizgi vardır. Biz bugün AK Parti'nin muhafazakar, demokrat, aile odaklı politikalarını bugün bu güçlü heyetle beraber yeniden toplumumuzla paylaşıyor, yaptığımız çalışmayı aile dostu yeni ürünler ve hizmet anlayışıyla yolumuza devam ediyoruz."

  Yola çıkarken 76 milyonu güçlü bir aile olarak gördüklerini, kader ve keder birliği yaptıklarını belirten Şahin, "Aslında haftalarca yaşanan olayda ekonomimiz testten geçti ama bizim kardeşliğimiz, dostluğumuz, bizim milletimizin sağduyusu ferasetle testten geçti. Güçlenerek bu süreçten çıktık. Bu oyunu kuranların, toplum mühendislerinin bilmediği iki şey var. Birincisi bu güçlü bağ ve sağduyu, ikincisi ise bu ekibin yola çıkarken söylediği 'korkaklar zafer anıtı dikemez anlayışı'. Yolumuza Sayın Başbakanımızın cesareti ve vizyonuyla, azmi ve kararlılığıyla devam ediyoruz" diye konuştu.

  Törene, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve TBMM Başkan Vekili Sadık Yakut katıldı. Törenin ardından projenin ortakları olan ilgili bakanlıklarla işbirliği protokolü imzalandı. Öte yandan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından katılımcılara içinde hayat ağacı magnetinin olduğu zarf dağıtıldı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı