GeriGündem Aile kavgası çifte cinayetle bitti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aile kavgası çifte cinayetle bitti

MANİSA'nın Salihli İlçesi'nde, eve eşyalarını almaya gelen ayrı yaşadığı eşiyle tartışırken kayınbiraderi, baldızı ve kayınvalidesinin üzerine saldırarak kendisini dövmeye başladığını iddia eden Aşır Veli Yüksel elini kana buladı. Aşır Veli Yüksel, kendisini dövdükten sonra kaçmaya çalışan kayınbiraderi Mustafa Sarıkaya ve eşi Zennure Yüksel'i tabancayla vurarak öldürdü, ardından polise teslim oldu.

Salihli'de büfecilik yapan Aşır Veli Yüksel (40), 2 yıl önce ilk eşinden ayrılarak, Zennure Yüksel'le (27) evlendi. İlk eşinden biri 13, diğeri 16 yaşında iki çocuğu bulunan Aşır Veli Yüksel'in, Zennure Yüksel'den de bir oğlu dünyaya geldi. Zennure Yüksel, kocasının ilk eşinden olan iki çocuğuna bakmak istemeyince aralarında tartışmalar yaşanmaya başladı. Bundan iki ay önce de yine eşiyle tartışan Zennure Yüksel, bir yaşındaki oğlu Adem'i de alıp birlikte evi terkederek annesinin yanına yerleşti. Aşır Veli Yüksel, ilk eşinden olan iki çocuğunu da kendi annesinin yanına gönderdi ve evde yalnız kaldı.

DAYAK YİYİNCE SİLAHINA SARILDI

Zennure Yüksel, dün saat 23.00 sıralarında yanına erkek kardeşi Mustafa Sarıkaya (22), kızkardeşi Zeliha Avağ (28) ve annesi Fadime Sarıkaya'yı (61) da alarak, ayrı yaşadığı eşi Aşır Veli Yüksel'in Cumhuriyet Mahallesi Menderes Caddesi, Gül Apartmanı'nın 2'nci katındaki evine geldi. Kendisine ait eşyaları alacağını belirten genç kadın ile Aşır Veli Yüksel tartışmaya başladı. Tartışmaya karışan Mustafa Sarıkaya, Zeliha Avağ ve anne Fadime Sarıkaya, iddiaya göre Aşır Veli Yüksel'in üzerine saldırdı. Dayak yiyen Aşır Veli Yüksel, ellerinden kurtulup tabancasını alınca eşi, kayınbiraderi, baldızı ve kayınvalidesi kaçmaya başladı. Rastgele ateş eden Aşır Veli Yüksel'in tabancasında çıkan üç kurşunun sırtına isabet ettiği Mustafa Sarıkaya, apartmanın kapısında can verdi. İki omuzundan ve başından vurulan Zennure Yüksel ise ağır yaralandı. Önce Salihli Devlet Hastanesi'ne, ardından İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Zennure Yüksel de yaşamını yitirdi. Kızkardeş Zeliha Avağ ile anne Fadime Sarıkaya ise olaydan yara almadan kurtuldu.
Polise teslim olan Aşır Veli Yüksel, tedavisi yapıldıktan sonra gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle