Gündem Haberleri

  Aile içi şiddet gözler önünde

  İsmail AKTAŞ / İSTANBUL
  19.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Aile içi şiddeti anlatan fotoğraflardan oluşan, “Aile içi şiddete son” sergisi, İstanbul’da Nişantaşı City’s Alışveriş Merkezi’nde açıldı. Hürriyet Gazetesi ve Fotopya işbirliğiyle düzenlenen, birbirinden çarpıcı 40 fotoğrafın yer aldığı sergi, 31 Ocak’a kadar gezilebilecek.

  AİLE İÇİ ŞİDDET'İN FOTOĞRAFLARI

  TÜRKİYE Fotoğraf Sanatı Federasyonu desteğiyle düzenlenen “Aile içi şiddete son” konulu fotoğraf yarışması dahilinde Türkiye’nin dört bir yanından amatör ve profesyonel fotoğrafçının 1450 eseri değerlendirildi. Prof. Güler Ertan, Yrd. Doç. Oktay Çolak, Öğretim Görevlisi Emre İkizler, Fotopya Genel Yayın Yönetmeni Nadir Ede ve Hürriyet Gazetesi Kurumsal İletişim Koordinatörü Emel Armutçu’dan oluşan jüri, aile içindeki şiddeti en çarpıcı şekilde anlatan fotoğrafları seçti.  

  Amaç toplumsal algıya ışık tutmak

  Yarışmanın 1’incisi 4 bin, 2’ncisi 2 bin 500, 3’üncüsü 1000 TL’lik TEKNOSA hediye çekinin sahibi oldu. Dereceye girenler ödüllerini Hürriyet Gazetesi Pazarlama Grup Başkanı Tijen Mergen ve Fotopya Genel Koordinatörü Akın Mısırlıoğlu’ndan aldı. İstanbul Nişantaşı City’s AVM’deki sergide, yarışmada ilk 3’e giren ve sergilenmeye değer ödülü alan 10 fotoğraf ile birlikte toplam 40 fotoğraf yer alıyor. Aile içi şiddetin acı yüzünü gözler önüne seren fotoğraflar, aile işi şiddeti görselleştirerek, toplumsal algıya ışık tutmayı amaçlıyor.

  40 fotoğraf sergileniyor

  YARIŞMANIN 1’incisi “Şiddet” adlı eseriyle Emel Karakozak, 2’ncisi “Anne ve Korku” fotoğrafıyla Nevzat Yıldırım, 3’üncüsü “Kadına Şiddet” fotoğrafıyla Volkan Yıldız oldu. 1450 eserin gönderildiği yarışma sonucunda 40 eser sergilenmeye değer görüldü.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı