Gündem Haberleri

  Aile boyu cinayet kördüğüme dönüştü

  Hürriyet Haber
  22.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BAYRAMPAŞA'da geçen yıl, 27 yıllık eşi Fevzi Kurt'u, kiralık katil tutup öldürttüğü iddia edilen Saadet Kurt'un çocuklarıyla birlikte yargılandığı dava, çelişkili ifadeler nedeniyle kördüğüme dönüştü. Eyüp 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın iddianamesine göre, Belçika'da işçi olarak çalıştıktan sonra yurda dönen Fevzi Kurt, eşi Saadet ve çocuklarını sık sık dövüyor ve para vermiyordu. İddianamede Saadet Kurt, kızı Elif ve sevgilisi Murat Akyıldız'ın sık sık biraraya gelerek Fevzi Kurt'u öldürme planları yaptıkları öne sürüldü. Vasillie Tudosa ve Hayrettin Çelik'in Kurt'u boğarak öldürdükten sonra cesedi H.K. ve Murat Akyıldız ile birlikte Gürpınar'da boş bir arsaya attıkları iddia edildi. Savcı, H.K. hariç tüm sanıklar hakkında taamüdden adam öldürmek suçundan idam cezası istedi.

  Davanın ilk duruşmasında sanıklar, kafaları karıştıran ifadeler verdiler. Fevzi Kurt'un oğlu H.K, ‘‘Bir yanda annem yargılanıyor. Bir yanda babam ve ona üzülen babaannem öldü. Ailede paramparça oldu. Yalan söylemeyi sevmem. Bu yüzden susma hakkımı kullanıyorum’’ dedi.

  Fevzi Kurt'un eşi Saadet Kurt ise kocasını sevdiğini, babasını ziyaretten döndükten sonra eşini evde bulamadığını söyledi. Kızı Elif Kurt, ‘‘Onunla yaşamaktan mutluyduk. Onu öldürmek için daha önce bir silah almıştım ama sonra pişman olup geri iade ettim’’ diye konuştu.

  Elif Kurt'un sevgilisi Murat Akyıldız da Elif'e olan aşkı yüzünden bugüne kadar sustuğunu iddia ederek, şöyle devam etti: ‘‘Cinayetle ilgim yok. Elif bir gün beni eve çağırdı. Annesi, içinde gizli şeyler bulunan bir sandığı taşımamı istedi. Sandık ağır olduğu için Hayrettin ve Vasillie'yi çağırdım. İçinde ne olduğunu sordum. Cevap vermedi ve bana bu iş karşılığı 100 milyon lira vereceğini söyledi.’

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı