GeriGündem Aile ‘affettik’ demişti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aile ‘affettik’ demişti

Kaçarak evlenen 26 yaşındaki Evrim ve 27 yaşındaki Selahattin Sarıçiçekler çiftinin katledildiği evde 7 boş kovan bulundu. Olay yeri inceleme ekipleri, katilin 7.65 milimetre çapında tabanca kullandığını, Evrim Sarıçiçekler’e 4, kocasınına ise 3 kez ateş ettiğini saptadı. Evrim’in ailesinin ‘Onları affettik’ dediği, buna rağmen öldürüldükleri belirtildi.

SARIÇİÇEKLER çiftinin Sefaköy’de öldürüldüğü dairenin sahibi Ahmet Demir, ‘Kızın ailesi ‘affettik’ demesine rağmen öldürülmekten korkuyorlardı. Selahattin, işe giderken eşini bize bırakıyordu. Gelinlerimle evde duruyorlardı. Akşam işten döndüğünde de alıp evlerine gidiyorlardı’ dedi.

Selahattin Sarıçiçekler’in, Muğla’da kanser tedavisi gören ağabeyi Beşir Sarıçiçekler, dün yakınları ile Adli Tıp Kurumu’na gelerek kardeşinin cenazesini aldı. Cenaze, otobüsle Şanlıurfa’nın Birecik İlçesi’ne götürüldü. Ağabey Sarıçiçekler’den yarım saat sonra da Evrim Sarıçiçekler’in İstanbul’daki yakınları Adli Tıp Kurumu’na geldi.

Selahattin Sarıçiçekler’in ablası İsti Sarıçiçekler ‘Tek suçları birbirlerini sevmekti. Sevgilerinin kurbanı oldular. Kıza nikahta gelinlik bile giydirdik. Aileler barışmıştı. Daha fazla konuşmak istemiyoruz. Bize düşman kazandıracaksınız’ dedi.

Selahattin Sarıçiçekler’in eniştesi Ahmet de ‘5 ay önce kaçmışlardı. 2 ay sonra aileleri evlenmelerini kabul edince Urfa’ya döndüler. 21 Kasım’da hem resmi hem imam nikahlarını kıydık’ dedi. Evrim’in Birecik’te yaşayan müteahhit babası Hüseyin Şimşek, eşi Sevim ve diğer iki oğlu Gürkan ve Bozan, cinayetin ardından İstanbul’a yola çıktılar.

Evrim’in ağabeyi 29 yaşındaki Cenap Şimşek’in, çıkan dedikodular üzerine bunalıma girerek geçen aralık ayında av tüfeğiyle intihar ettiği öne sürüldü. İstanbul’da yaşayan yakınları, Cenap Şimşek’in, kardeşini öldürmek için İstanbul’a geldiğini, kıyamayınca Şanlıurfa’ya dönüp intihar ettiğini öne sürmüşlerdi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle