Gündem Haberleri

  "Aidat yoksa karne de yok"

  A.A
  01.02.2011 - 15:50 | Son Güncelleme:

  Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde bir grup lise öğrencisi, 30 lira olan okul aidatlarını vermedikleri için karnelerini alamadıklarını iddia etti.

  Çorlu'daki Mehmet Rüştü Uzel Endüstri Meslek ve Teknik Lisesi öğrencilerinden bir grup, okul idaresi tarafından okul aidatlarını yatırmadıkları için yarı yıla ilişkin karnelerini alamadıklarını ileri sürdü. Öğrenciler, “Okul idarecileri, yarı yıl tatilinde verilen karnemizi almamız için 30 TL aidat parası vermemiz gerektiğini söylediler. Ailelerimizin ekonomik durumu yetersiz olduğu için bizden istenilen bu parayı veremedik. Hak ettiğimiz karnemizi hala alamadık” diye konuştular.

  “ORTADA BİR MAĞDURİYET YOK”

  Çorlu Milli Eğitim Müdürü İsmail Bağlar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, konuyla ilgili inceleme başlattıklarını bildirdi. Karnelerin verileceği dönemde okul idarecileri tarafından aidat toplanmasının yanlış olduğunu ifade eden Bağlar, şunları dedi:

  “Bize intikal eden bu konu üzerine derhal kurumumuzda bulunan iki şube müdürünü ismi geçen okulda görevlendirdim. Konuyu detaylı şekilde incelediler. Okulumuzda, kesinlikle 'parayı getirmeden karne vermiyoruz' diye bir tavır yok. Ama yıl içinde alınması gereken okul aidatının son zamana bırakılarak karne alınacak zamanda üzerinde durularak istenmesi yanlış bir tutum. Ortada bir mağduriyet yok. Bütün öğrencilerimiz karnelerini aldı.”
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı