Gündem Haberleri

  Ahmet Türk’e yumruğa 6 gözaltı

  Hakan ÇELİKBAŞ/SAMSUN, (DHA)
  20.05.2010 - 11:08 | Son Güncelleme:

  KAPATILAN DTP’nin eski Genel Başkanı Ahmet Türk’e Samsun'da yapılan yumruklu saldırıyla ilgili şüpheli İsmail Ç.’yi azmettirdikleri iddiasıyla babası Ali Ç., patronu Kazım T. ile Savaş A., Adil T., Ufuk D. ve Mehmet K. polis tarafından dün gözaltına alındı.

  Muş’un Bulanık İlçesi’nde meydana gelen ve 2 kişinin ölümü, 4 kişinin de yaralanması ile sonuçlanan olaylarla ilgili sanıklarının yargılandığı Samsun 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davanın geçen 12 Nisan'daki duruşmasını kente gelen Ahmet Türk da izledi. Ancak Ahmet Türk'e, duruşma sonrası adliye binası karşısındaki bir oyun salonunda garsonluk yapan İsmail Ç. yumrukla saldırdı. Olaydan sonra yakalanan İsmail Ç. tutuklanırken, bu saldırıyla ilgili dün 6 kişi gözaltına alındı.

  Muş’un Bulanık İlçesi’nde meydana gelen ve 2 kişinin ölümü 4 kişinin de yaralanması ile sonuçlanan olayların sanıklarının yargılandığı Samsun 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde geçen 12 Nisan günü yapılan duruşmayı izleyen Ahmet Türk’e, adliye binası karşısındaki bir oyun salonunda garsonluk yapan İsmail Ç.’nin yumrukla saldırmasıyla ilgili 6 kişi gözaltına alındı.

  Fuhuşa aracı olmak, fuhuş yaptırmak, kadın pazarlamak suçlarından sabıkalı olan İ.Y. adlı bir kişi polise giderek, “Ben bu işi kimin yaptırdığını biliyorum. Olay günü toplantı yaptılar. İsmail’e ‘git vur’ dediler” diyerek 6 kişinin adını verdi. Bunun üzerine polis, şüpheli İsmail Ç'nin babası Ali Ç. patronu Kazım T. ile arkadaşları Savaş A., Adil T., Ufuk D. ve Mehmet K.’yı dün yakalayarak gözaltına aldı. 6 kişinin emniyetteki sorgularının devam ettiği belirtildi.

  Bu yumruklu saldırı nedeniyle Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'ın başvurusu üzerine dava da Ankara'ya alındı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı