Gündem Haberleri

  Ahmet Şimşek Koleji karıştı

  Hürriyet Haber
  18.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kartal'daki Ahmet Şimşek Koleji'nde meydana gelen olaylardan sonra veliler çocuklarını başka okullara nakletmenin çarelerini aramaya başladı. Kaloriferlerin sene başından beri yanmaması, elektriklerin sık sık kesilmesi, maaşlarını alamayan öğretmenlerin dersleri boykot etmesi ve alacaklıların okulu bastığına ilişkin iddialar veliler arasında paniğe yol açarken okul idarecileri, iddiaların Ahmet Şimşek'in hasımları tarafından ortaya atıldığını öne sürdÜ.

  Okulu karıştıran gelişmeler geçtiğimiz hafta bir öğretmenin okul servisinde ‘‘Çocuklar kendinize yeni bir okul arayın, yakında okulumuz kapanacak’’ demesiyle doruğa çıktı. Bir veli, sorunları şöyle özetledi:

  Sorunlar bitmiyor

  ‘‘Çocuklarımızın aidatlarını zamanında ödemiş olmamıza rağmen okulda eksikler bitmiyor. Sene başından beri buz gibi sınıflarda ders yapılıyor. Çok sık elektrik kesiliyor. Okul idaresi ise, hiçbir sorun yokmuş gibi davranıyor.’’ Okulun giriş çıkış güvenliğinden rahatsız olduklarını belirten veli ise, ‘‘Okulun Ahmet Şimşek'in alacaklıları tarafından basıldığı ve civarda beli silahlı adamların dolaştığı söylentileri var. Geçtiğimiz günlerde bir grubun okulu bastığını duyduk. Ahmet Şimşek inşaat işleri yüzünden mali krizdeymiş. Çocuğumuzu başka bir okula verme telaşına düştük. Bazı okullar, seviye tespit sınavında başarılı olan öğrencileri alabileceklerini söylediler. Çocuklar dönemin yarısında bambaşka bir sınav stresine girecek.’’

  Öğrenciler huzursuz

  Huzursuz olduklarını ve okuldan ayrılmak isteyen öğrencilerin tasdiknamelerinin verilmediğini söyleyen öğrenciler ise ‘‘Fen Lisesi'nde son bir yıldır deney bile yapılamıyor. Öğretmenlerimiz de derslere girmelerine rağmen boykot amacıyla zaman zaman ders yapmıyor’’ dediler.

  Bir öğretmen ise, iddiaları doğrulayarak, ‘‘İki aydır maaş alamadığımız doğru ancak dersleri boykot etmemiz sözkonusu değil. Bazı öğrencilerin boş geçen dersleri var. Boykot hakkımız yok biliyorsunuz’’ dedi.

  Kolejin Genel Müdürü Cevdet Karaoğlu ise, iki yıldır karalama kampanyası yürütüldüğünü söyleyerek çelişkili bir ifadeyle iddiaları yanıtladı:

  ‘‘Okulun yemekhanesinde değişiklik yaptığımız için kaloriferler bir gün yanmadı. Elektrikler ise, genel bir arıza dolayısıyla yine bir gün kesikti. Kötü niyetliler bunu çarpıtıyor. Öğretmenlerimiz ayın birinde maaş alırdı. Ahmet Şimşek devlet dairelerindeki gibi maaşları ayın 15'inde ödemeyi kararlaştırdı. Maaşlar bu ay başında ödenmedi, 20'sinde ödenecek. Çevre okullar bu iddiaları ortaya atıyor. Özellikle Hekimoğlu ve Dragos Koleji. Önümüzdeki yıl ders vermeyecek öğretmenlerin şu anda maaş alamadığı için ortaya attığı iddialar olabilir. Kartal'da elektrikler sık kesiliyor. Pompalama yapılamadığı için kaloriferler yanmamış olabilir.’’

  AKTAŞ'ın Kartal bölgesi yetkilileri ise okulun elektriklerinin yüklü miktardaki borçlarından dolayı kesildiğini belirtti.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı