Gündem Haberleri

  Ahmet Şık'ın 7 yıla kadar hapsi istendi

  Serpil KIRKESER - İSTANBUL / DHA
  03.07.2012 - 14:54 | Son Güncelleme:

  Gazeteci Ahmet Şık'ın tahliye olduktan sonra Silivri Cezaevi çıkışında söylediği sözlere ilişkin "Tehdit" ve "Kamu görevlilerine görevlerinden dolayı hakaret etmek" suçlarından 3 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

   

   Ahmet Şıkın 7 yıla kadar hapsi istendi
  ŞIK'IN YENİ KİTABI PUSU

   

  7 yıl hapsi istenen Şık'ın yeni kitabı "Pusu-Devletin Yeni Sahipleri" yarın satışa çıkıyor.

  Şık bu kitapta, hapise atılmasına neden olan 'İmamın Ordusu' adlı kitabı yazarken hangi belgenin peşinde olduğu sorusuna cevap veriyor.

  "Bu belge onu neden hedef yaptı?", "Onu bu belgeyi bulup yayınlamaktan vazgeçirebildiler mi?" gibi sorular da kitapta cevabını buluyor

  Silivri Adliyesi'nde görevli Cumhuriyet Savcısı Necip Doğan, Odatv Davası kapsamında tahliye olduktan sonra Ahmet Şık'ın Silivri Cezaevi çıkışında söylediği sözlerine ilişkin yürüttüğü soruşturmayı tamamladı.

  Ergenekon soruşturmaları kapsamında görev alan 39 savcı ve hakimin mağdur sıfatıyla yer aldığı iddianamede, Gazeteci Ahmet Şık'ın "tehdit" ve "Kamu görevlilerine görevlerinden dolayı hakaret etmek" suçlarından 3 yıldan 7 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

  İDDİANAME MAHKEMEYE GÖNDERİLDİ

  İddianame incelenmek üzere Silivri 2. Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. İddianamenin kabul edilmesi halinde Ahmet Şık önümüzdeki günlerde Silivri 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.

  TAHLİYE OLDUKTAN SONRA AÇIKLAMA YAPMIŞTI

  12 Mart'ta 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Odatv Davası'nda tahliye edilen Ahmet Şık, cezaevi çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada "Bu komployu kuran, yürüten polisler, savcılar ve hakimler bu cezaevine girecek. Onlar buraya girdiğinde adalet gelecek" demişti. Ahmet Şık Odatv Davası kapsamında bir yıl tutuklu yargılandıktan sonra tahliye edilmişti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı