Gündem Haberleri

  Ahmet Hakan'a ölüm tehdidi Meclis gündeminde

  Hürriyet Haber
  14.09.2015 - 13:10 | Son Güncelleme:

  Star gazetesi yazarı Cem Küçük’ün Ahmet Hakan’a tehditleri Meclis gündemine geldi.

  HDP milletvekili Altan Tan, Küçük’ün “İstersek seni sinek gibi ezeriz. Bugüne kadar merhamet ettik de hala hayatta kalabiliyorsun" şeklindeki sözlerini Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle Meclis gündemine taşıdı.

  Soru önergesinde şu ifadeler yer aldı:

  Star Gazetesi yazarı Cem Küçük, 9 Eylül 2015 tarihli köşe yazısında Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakantehdit etmiştir. Küçük, 'Şizofrenik ve PKK’lı bir hırsız portresi: Ahmet Hakan' başlıklı yazısında "Şizofreni hastaları gibi hala kendini Hürriyet’in Türkiye’yi yönettiği günlerde zannediyorsun. İstersek seni sinek gibi ezeriz. Bugüne kadar merhamet ettik de hala hayatta kalabiliyorsun" ifadelerini kullanmıştır. Buna göre:
  1.Yazdığı köşe yazısıyla bir gazete ve yazarına yönelik basın aracılığıyla yapılan bu tehdit karşısında herhangi bir soruşturma başlattınız mı?
  2.Hürriyet gazetesine ve yazarı Ahmet Hakan Coşkun’a yönelik alenen yapılan bu tehditlerin aynı kişi ve kurumlara yönelik saldırı ve linç girişimlerinde provokatif bir yönlendirme taşıdığını düşünmekte misiniz?
  3.Star Gazetesi ve Cem Küçük başta olmak üzere halkı basın yoluyla bazı gazete ve yazarlara karşı şiddete yönlendiren Gazete ve Yazarlar hakkında ne gibi cezai işlemler yapılması düşünülmektedir?
  4.Cem Küçük’ün 30 Ağustos resepsiyonunda Mit Müsteşarı Hakan Fidan ile 30 dakikalık bir görüşme yaptığı iddiası gerçek midir?
  5.Gazeteci ‘seni sinek gibi ezeriz’ ifadesini hangi güce dayandırarak kullanmıştır? Bu konuda incelemeleriniz olmuş mudur?

  Ahmet Hakana ölüm tehdidi Meclis gündeminde CEM KÜÇÜK'TEN AHMET HAKAN'A KÖŞEDEN ÖLÜM TEHDİDİ


  .

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı