Gündem Haberleri

  Ahmet Davutoğlu: Basına saldırı doğru değil

  ANKARA
  11.09.2015 - 01:14 | Son Güncelleme:

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, basın organlarına yapılan saldırıları doğru bulmadığını söylerken, Cizre konusunda da “Burası Suriye değil, öyle kafasına göre herkes kanton falan ilan edemez” dedi.

  HABER İKİNCİ YARI GELDİ


  Davutoğlu, dün A Haber’de katıldığı canlı yayında, Dağlıca saldırısı olduğunda Türkiye-Hollanda maçını izlemesine yönelik tepkilere de yanıt verdi. Davutoğlu, “Şehitler konusundaki hassasiyetimi herkes bilir. Daha önce Letonya maçına gitmemiştik, tekrar iptal ederek olağanüstü bir durum olduğu izlenimi vermemek için bu kez gittik. Maçın ikinci yarısının ortalarına doğru İçişleri Bakanımız Hakkâri’de bazı gelişmeler olduğunu söyledi, ‘Teyid edin, bildirin’ dedim. 10-15 dakika sürdü, o sırada staddan kalksam, ne oldu da ayrıldı denilecek, ama teyid edilince kalktık, olması gereken de bu” dedi.


  TÜRKİYE HUKUK DEVLETİ


  Davutoğlu, Doğu kökenli vatandaşları da hedef alan saldırıların sorulması üzerine, “Türkiye demokratik hukuk devletidir, cezayı yargı verir, yargıya da suçluyu güvenlik birimleri teslim eder. Eğer herkes kendi cezalandırmasını kendisi yapmaya kalkar, hiçbir vebali olmayan Doğulu, Kürt vatandaşımıza saldırı gerçekleşirse o zaman teröristlere en büyük yardım yapılır” dedi. Davutoğlu, parti ve gazete binalarına yönelik saldırılara ilişkin soru üzerine de Hürriyet gazetesine yönelik saldırıları işaret ederek, “Saldırılar doğru değil. Protesto, eleştiri her zaman gelebilir. Ama basın, sivil toplum, parti, kamu binaları, yol emniyeti hiçbir şekilde ihmal edilemez” mesajını verdi. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a açılan soruşturma için ise Davutoğlu, “Her gün terör çığırtkanlığı yapacaklar, bunlar kabul edilemez. 6-7 Ekim’de ne yapmak istiyorsa şimdi de onu yapmak istiyor” dedi.

  Ahmet Davutoğlu: Basına saldırı doğru değil

  Ahmet Davutoğlu: Basına saldırı doğru değil

  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı