GeriGündem Ahmet Arslan kimdir? İşte Ahmet Arslan'ın atandığı bakanlık
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ahmet Arslan kimdir? İşte Ahmet Arslan'ın atandığı bakanlık

Ahmet Arslan kimdir? İşte Ahmet Arslan'ın atandığı bakanlık

Ahmet Arslan günün merak edilen isimlerinden biri oldu. Ahmet Arslan  İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi'nden mezun olmuştur. "Türk Dünyası Mühendislik Ödülü", "Fahri Profesörlük" unvanı ve "2010 Yılı Negatifi Pozitife Çevirenler Yılın Bürokratı" ödülleri sahibidir. İşte Ahmet Arslan'ın kabinede atandığı bakanlık

Ahmet Arslan kimdir, nerelidir günün yanıtı en çok merak edilen sorularından biri oldu.. Ahmet Arslan Ak Parti Kars milletvekilidir. Ahmet Arslan, 2 Haziran 1962'de Kars Kağızman'da doğdu. İşte Ahmet Arslan hakkında merak ettikleriniz.. İşte Ahmet Arslan'ın hangi bakanlığa atandığı..

Ahmet Arslan yeni kabinede Denizcilik Ve Haberleşme Bakanı olarak görev yapacak

Ahmet Arslan, bugün açıklanan yeni kabinede Ulaştırma Bakanlığı oldu. AKP Kars Milletvekili olan Ahmet Arslan, Binali Yıldırım’ın istediği bir isim. Fakat Cumhurbaşkanı ile yapacağı görüşme sonrası Binali Yıldırım tarafından Ulaştırma Bakanı olarak Ahmet Arslan oldu. Peki Ahmet Arslan kimdir?

AHMET ARSLAN KİMDİR?

Ahmet Arslan, 2 Haziran 1962 tarihinde Kars'ta dünyaya geldi. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi'ni tamamladı. Milli Güvenlik Akademisi 56. Dönem mezunudur. Özel sektörde yedi yıl ve Pendik Tersanesinde çeşitli görevlerde bulundu.

Denizcilik Müsteşarlığı Daire Başkanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı ve Ulaştırma Bakanlığı Demiryollar, Limanlar ve Hava Meydanları (DLH) İnşaatı Genel Müdürlüğü görevlerini yürüttü. Devlet Hava Meydanları İşletmesi, TT-NET ve Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu, TÜRKSAT Denetim Kurulu, TOBB Denizcilik Meclisi üyeliğinde bulundu.

Ahmet Arslan "Türk Dünyası Mühendislik Ödülü", "Fahri Profesörlük" unvanı ve "2010 Yılı Negatifi Pozitife Çevirenler Yılın Bürokratı" ödülleri sahibidir.
Evli ve bir çocuk babası olan Ahmet Arslan, orta düzeyde İngilizce bilmektedir.

Ahmet Arslan, 65. Hükümetin kurulmasıyla bilrikte Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olarak seçilmiştir.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle