Gündem Haberleri

  Ahmedinejad'dan çarpıcı Ladin iddiası

  A.A.
  15.05.2011 - 20:01 | Son Güncelleme:

  İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Bin Ladin’in öldürülmeden uzun zaman önce ABD askerlerinin elinde olduğunu ileri sürdü.

  Uluslararası terörizmle mücadele konferansı kapsamında İran’da bulunan yabancı katılımcıların kabulünde konuşan Ahmedinejad, El Kaide’nin eski lideri Usame Bin Ladin’in ABD tarafından öldürülmesine değindi. Ahmedinejad, "Kesin bilgim var ki, Bin Ladin öldürülmeden aylar önce ABD askerlerinin elindeydi" diye iddiada bulundu.

  Ahmedinejad, "Onlar, terörizmle mücadele ve terörist olarak iddia ettikleri gurupları dağıtmak için bu adamı öldürmediler. Bu işi, yapılacak seçimlerde halkın oyunu kazanmak ve toplumda propaganda malzemesi olarak kullanmak için yaptılar" diye konuştu.

  Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, emperyalist ve sömürgeci düzenin çöküş aşamasında olduğunu belirterek, "ABD ve İsrail gidiciler ve kedimizi adaletle dolu bir dünya için hazırlamalıyız. Onların dönemi bitmek üzere ve tarihlerinin sonuna yaklaşıyorlar" dedi.

  Daha önce İran İstihbarat Bakanı Haydar Muslihi, 8 Mayıs’ta yaptığı bir açıklamada, Usame Bin Ladin’in hastalıktan dolayı daha önce öldüğü ve bunu ispatlayacak ellerinde kesin kanıtların mevcut olduğunu iddia etmiş.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı