Gündem Haberleri

  Ahmedinejad, Cumhurbaşkanı Gül'den terörle mücadelesine ilişkin bilgi aldı

  (a.a.)
  27.10.2007 - 20:00 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü telefonla arayan İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın Türkiye'nin terörle mücadelesine ilişkin son gelişmeler hakkında bilgi aldığı bildirildi.

  Cumhurbaşkanı Gül, İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ahmedinejad ile görüşmesinde, Türkiye'nin, Irak'ın toprak bütünlüğüne büyük önem verdiğini, Şii, Sünni, Arap ve Kürt tüm Iraklılar'ın, Türkler'in kardeşi olduğunu, Irak yönetimi ve Kürtler'in Türkiye'nin hedefi olmadığını vurguladı.

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, terör örgütünün Kuzey Irak'ı bir üs olarak kullandığı ve diplomatik yolların tükenmekte olduğu gerçeğine dikkati çekerek, bölgedeki PKK varlığına son verme konusunda Türkiye'nin kararlılığını vurguladığı bildirildi.

  İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ahmedinejad'ın da görüşmede, Türkiye'nin kaygılarını anlayışla karşıladıklarını, İran'ın da terörle mücadele içinde olduğunu belirttiği, gelişmeleri yakından ve endişe ile izlediklerini ifade ederek, şehit ailelerine de başsağlığı dileklerini ilettiği kaydedildi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı