Gündem Haberleri

  'Ahlaksız teklif yapıyorlar'

  Bahadır ÖKTEM/TRABZON, (DHA)
  28.10.2008 - 15:54 | Son Güncelleme:

  TRABZON Valiliği’ne iş ve yardım istemek üzere giden, eşinden ayrı yaşayan bir çocuk annesi 22 yaşındaki Emine Çakır, toplantıda olduğu için valiyle görüşemeyince sinir krizi geçirdi. Valilik koridorlarında bağırmaya başlayan genç kadın, polis tarafından sakinleştirilerek ambulansla hastaneye kaldırıldı. Geçen yıl eşi Hacı Çakır tarafından sokak ortasında dövülüp, kemerle boğulmaya çalışılan Emine Çakır, bu olayın ardından eşinden ayrı yaşamaya başlamıştı.

  GÖRÜŞEMEYİNCE SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

  KOCASI SOKAK ORTASINDA DÖVMÜŞTÜ

  Trabzon Valisi Nuri Okutan’dan iş ve yardım talebinde bulunmak için bugün öğle saatlerinde valiliğe giden Emine Çakır, Vali Nuri Okutan’ın Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay’la bir toplantıda olması nedeniyle görüşemedi. Bunun üzerine sinir krizi geçiren 1 çocuk annesi Emine Çakır, valilik koridorlarında bağırmaya başladı. Polis memurları, akinleştirmekte güçlük çektikleri Çakır’ı valilik dışına çıkardı. Bu sırada Emine Çakır bir polis memurunun elini ısırdı.

  ‘AHLAKSIZ TEKLİF YAPIYORLAR’

  Emine Çakır, kendisini sakinleştirmeye çalışan kadın polislerin elinden kurtulmaya çalışırken, ‘yeter’ diye bağırmaya başladı. O sırada Valilik önünden geçen Türk Anneler Derneği Trabzon Şube Başkanı Ziynet Şener de sinir krizi geçiren Çakır’a sarılarak sakinleştirmeye çalıştı. Ziynet Şener’e ağlayarak derdini anlatan Emine Çakır, “Çocuğumla dışarıda kaldım. Kira veremiyorum. Hiç birşey yok evimde. İş istedim vermediniz. Ne yapayım ben? Biri sesimi duysun, bunaldım. Millet bana kötü gözle bakıyor. Ahlaksız teklif yapıyorlar bana. Babam yaşındaki adamlar bana yatma teklifi yapıyor. Bunaldım” diyerek feryat etti.
  Emine Çakır 112 Acil Servis’ten gelen ambulansa binmemek için de uzun süre direndi. Polisler tarafından zorla ambulansa bindirilen Emine Çakır hastaneye gönderildi.

  ‘KADIN SIĞINMA EVİ AÇILSIN’

  Olay sonrası çok üzgün olduğunu belirten Türk Anneler Derneği Trabzon Şube Başkanı Ziynet Şener, Emine Çakır'ı tanıdığını belirterek, “Daha önce bana da geldi. Biz ona iş bulmuştuk. Ama küçük çocuğu var, onunla ilgilenemediği için işten çıktı. Trabzon’da kadın sığınma evi açılması için birçok girişimlerde bulunduk. Yetkililer bize hep ‘buna gerek yok’ dediler. Şimdi görüyorsunuz ama. Hadi kadın sığınma evi istemiyorsunuz. Ara istasyon yapalım. Bu durumdakiler de faydalanırdı. Biz böyle kişilere yardım etmeye çalışıyoruz ama taşıma su ile değirmen dönmez.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı