Gündem Haberleri

  Ağrı'da okuldaki bayrağı çocuklar indirmiş

  AĞRI (DHA)
  08.09.2014 - 14:10 | Son Güncelleme:

  AĞRI’nın Taşlıçay İlçesi’ne bağlı Bayıraltı Köyü’ndeki ilkokula girip duvarda asılı Atatürk maskına ve sınıflara zarar veren, bayrak direğindeki Türk bayrağını da indirip yırtanların, yaşları 9 ile 12 arasında değişen 5 çocuk olduğu bildirildi.

  Genelkurmay’ın internet sitesinden 6 Eylül günü yaptığı açıklamada Ağrı’nın Taşlıçaş İlçesi’ne bağlı Bayıraltı Köyü’ndeki okula giren kimliği belirsiz kişilerin duvarda asılı olan Atatürk maskına ve sınıflara zarar verdiğini, bayrak direğindeki Türk bayrağını da indirerek yırttığını duyurdu.

  Bugün sabah saatlerinde köye giderek incelemelerde bulunan Vali Mehmet Tekinarslan, öğrencilere eğitim- öğretim döneminin hayırlı olmasını diledi.

  Vali Mehmet Tekinarslan köyde incelemelerde bulunurken Valilik’ten de konu ile ilgili yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, "Bahse konu olay ilimiz jandarması tarafından yapılan araştırma ve takip neticesinde, 08 Eylül 2014 günü aydınlatılmış, okula girme ve söz konusu diğer fiillerin, yaşları 9- 12 arasında değişen 5 çocuk tarafından gerçekleştirildiği ve çocukların okulda yaklaşık 1 saate yakın kaldıkları anlaşılmıştır. Konu hakkındaki adli tahkikat Taşlıçay Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülmektedir. Ayrıca ilgili milli eğitim ve jandarma personelinin olay ile ilgili kusur ve ihmaline ilişkin valiliğimizce idari soruşturma başlatılmıştır" denildi.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı