Gündem Haberleri

  Ağrı'da bir günde 31 deprem oldu

  DİYADİN(Ağrı) (DHA)
  20.08.2012 - 08:19 | Son Güncelleme:

  Ağrı'da bir günde, çok hafif ve hafif şiddette 31 deprem meydana geldi. Bölgede devam eden sarsıntılar nedeniyle vatandaşlar geceyi dışarıda geçirdi.

  Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden edinilen bilgiye göre, merkez üssü Ağrı'nın Diyadin ilçesine bağlı olan Yörükatlı köyünde 2,3, 2,5 ve 3,8 büyüklüğünde 3, Yeniçadır köyünde de büyüklüğü 1,3 ile 4,0 arasında değişen 26 sarsıntı kaydedildi. Merkez üssü Doğubayazıt ilçesine bağlı Aktuğlu köyü olan 2,6 ve 2,7 büyüklüğünde 2 deprem oldu.

  Meydana gelen depremlerin ardından evlerine girmeye korkan halk, geceyi sokakta geçirdi. Vatandaşlar yorgan, yatak ve battaniyeleri ile açık alanlarda, bahçede ve sokakta sabahladı. Vatandaşların bir kısmı araçlarında gecelemeyi tercih etti.

  Yaşanan sarsıntılar nedeniyle geceyi dışarıda geçiren Yeniçadır köyünden Basri Çetin isimli vatandaş, akşam saat 22.30 sıralarında başlayan sarsıntılardan sonra dışarı kaçtıklarını belirterek, bütün köy halkıyla birlikte geceyi dışarıda geçirdiklerini söyledi.

  Vatandaşlar sabah saatlerinde ise yavaş yavaş evlerine döndü.


   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı